Karadeniz Pet

Tüy Dökme Vitamini

Can Bey

Meraklı Üye
Tüy Dökümüne girecek kuşun suyuna tüy dökmesini rahat atlatması için vitamin damlatıyoruz meslea diğer kuş tüy dökümünde değil ona tüy dökme ilacı içirtmek zararlı olurmu 1 tane suluk var sonuçta ikiside ordan içiyor ?

Bir sorun olacağını düşünmüyorum

Vitamini abartmamak lazım. Haftada 2-3 gün verilse yeter.
Yine haftada 2-3 gün içinde havuç olan mama verin.
Varsa iç yulaf ta iyi gider yemin içinde.

Levent abi spirulina içinde b vitamini deposu diyorlar mybest geçen açıklama yazmıştı sence tuy dökümüne katkısı olurmu???Hiç kullandın mı yada bilgin var mı?

Levent abi spirulina içinde b vitamini deposu diyorlar mybest geçen açıklama yazmıştı sence tuy dökümüne katkısı olurmu???Hiç kullandın mı yada bilgin var mı?

Spirulinayı haftada bir yaptığım mamaya ekliyorum ama B vitamini deposu olduğundan haberim yok. Ben vitamin olarak Aminosol kullanıyorum. Onu da tüydeki kuşa fazladan vermiyorum. Haftada bir veriyorum onu da.. Fazla vitamin kullanmamak lazım aslında.

Spirulinayı haftada bir yaptığım mamaya ekliyorum ama B vitamini deposu olduğundan haberim yok. Ben vitamin olarak Aminosol kullanıyorum. Onu da tüydeki kuşa fazladan vermiyorum. Haftada bir veriyorum onu da.. Fazla vitamin kullanmamak lazım aslında.
Ben de vitacombex kullanıyorum cokta memnunum teşekkürler cevabınız için...

Normal vitamin var birde sırf tüy dökme için kullanılan vitaminler var fark varmı bunlarda ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:34 -->-> Daha önceki mesaj 17:34 --

Varmı normal vitamin ile tüy Dökme vitamini Arasında fark

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tüy dökümü vit.lerinin farkı varsa da B vitamini ağırlıklı olmalarıdır diye düşünüyorum. İşte algı avı stratejisi olabilir diye düşündüm(bilgim olmadan!) aksi de olabilir tabi

Sanırım öyle

Son düzenleme:
Geri