Karadeniz Pet

Tüy Dökme zamanı

serengineer

Meraklı Üye
Arkadaşlar çiftlerimden erkek olan bikaç gündür tüy döküyor..bunun nedeni rutin tüy deiştirme sanıorum fakat bu durum onda halsizliğe ve dolayısıyla yumurta yapmama gibi bi duruma neden olur mu ? cevaplarınızı bekliorum..

evet olur 2 ay verim alamazsınız mama ve vitaminle bu durumu daha çabuk atlatmasına yardımcı olabilirsiniz.

evet olur 2 ay verim alamazsınız mama ve vitaminle bu durumu daha çabuk atlatmasına yardımcı olabilirsiniz.

mama,nijer ve ek besinler veriorum..erkeğin kur hareketleri de tüy dökmesine rağmen aynı fakat sadece normalden biraz daha fazla uyuklamaya başladı o kadr..dişi de yuvayla ilgileniyor yani yumurta hazırlığındalar tam derken bu ortaya çıktı :( yani bunlara rağmen yapmazlar diosunuz :(

yapmazlar ayrıca mamayı haftada 1 nijeri ise vermeyi kesin fazla verilen nijer de tüye sokar.

Benim erkekte tüyde ama çıkmaya başladı mineral vermek işe yarıyor ben deep fix mineral kullandım yumurta maması verdim kolay atlattı..

Hemen tedarik edicem biran önce atlatması için bu stresli dönemi..teşekkürler

Arkadaşlar peki tüy dökümünün çiftleri strese sokup kavga etmelerine neden olduğu doğru mudur?

Arkadaşlar peki tüy dökümünün çiftleri strese sokup kavga etmelerine neden olduğu doğru mudur?

Benimkiler gayet iyi anlaşıolar birbirlerini kaşıolar da ama bi sorum daha olacak 2 aydır erkek sürekli dişinin peşinde uyurken bile ötüyor sesler çıkarıyor fakat hala dişiyi yumurta yapmaya ikna edemedi bu da onda stres yapmş ve tüy dökümüne sebep olmuş olabilir mi ?

Benimkiler gayet iyi anlaşıolar birbirlerini kaşıolar da ama bi sorum daha olacak 2 aydır erkek sürekli dişinin peşinde uyurken bile ötüyor sesler çıkarıyor fakat hala dişiyi yumurta yapmaya ikna edemedi bu da onda stres yapmş ve tüy dökümüne sebep olmuş olabilir mi ?

Anlaşma konusu değil de kaşırken birbirlerinin canını yakıyorlar sanırım.

Tüy dökümü konusuna gelince bir çift kuşum var, ayrı bir kafesteyse tek kuşum var. Üçü de tüy dökümündeler şuan.

Olağan dışı tüy dökümünün sebeplerinden biri stres olabiliyor tabi. Ancak bence sizinkilerinki zamanında bir tüy dökümü.

Ne yazık ki verimsizliğe neden olabilir. B vitamini, mama kullanarak bu süreyi kısaltabilirsiniz.

Çok teşekkürler arkadaşlar acaba ben mi yanlış bişey yaptım da dökmeye başladı diye çok üzülmüştüm..neyseki normal ve zamanında bir tüy dökümüymüş bu.. yorumlarınız için teşekkürler :)

nijer vermeyin tüye girmeden. mamanın içine salatalık hıyar rendeleyin en iyisi. vitamn kullanırsanız fazlası zarar verir kararında kullanın

Geri