Karadeniz Pet

tüy dökme

• Konbuyu başlatan okan_burhan
  • Başlangıç tarihi
O

okan_burhan

Guest
resimde de görüldüğü gibi kuşumun sadece ön tarafında tüy dökülüyor yardım ederseniz sevinirim.

Ay kıyamam çok yazık bence bunun için veterinere baş vurmalı ve onu havalar ısındıkça bol bol banyo yapasını sağlamalısınız ki kuşunuzun rahatlamasını sağlayacaktır banyo bildiğim kadarıyla bu kadar inşallah yardımcı olur size

tüy çıkarma ilaçlarımı ne varmış benim kuzenimin kuşuda böyleydi herkes ölümcül hastalığa yakalandı zannetti bizde veterinere götürdük bişey yok dedi hafif hastalık geöirmiş dedi tüy çıkarma ilacı diye bi ilaç verdi suyunda bolca damlattık suyunu içti birkaç gün sonra iyileşti

ama benim kuzenimin kuşundaki rahatsızlık daha azdı

bu şekilde olupda hiç tüyü çıkmayan kuşlara şahit oldum .umarım frenc molt hastalığı değildir.sonradanmı böyle oldu aldığındamı vardı

frenc molt hastalığı yok kanatları felan dökülmüyor. Yumurtlamaya başladığından beri böyle oldu avi-pom felan kullandık ama bir çare bulamadık. Banyoda yaptırıyoruz ama yine de tüyleri çıkmıyor. Suyunda vitaminde var ama etkili olmuyor.

benden tavsiye petshopa değilveteriner polikliniğine sor

frenç molt hastalığına benziyor eğerki öyle ise sıkıntı büyük çaresi yok taşıyıcı olduğunu düşündüm bir anda

fakat yumurtladıktan sonra böyle olduysa sanırım aminoasit dengesizliğinden kaynaklanıyor elektrolit seviyesi ve Bvitamini ağırlıklı destekleyiciler kullanmalısınız ve bu kuşu üretmeyiniz

kuşunuzun kafesini ,yemlik suluk vs. malzemeleri dezenfenkte edin büyük ihtimalle tüylerinide kendi yoluyor tüy köklerindeki vitaminden kaynak arıyor

geçmiş olsun

Son düzenleme:
frenç molt hastalığına benziyor eğerki öyle ise sıkıntı büyük çaresi yok taşıyıcı olduğunu düşündüm bir anda

fakat yumurtladıktan sonra böyle olduysa sanırım aminoasit dengesizliğinden kaynaklanıyor elektrolit seviyesi ve Bvitamini ağırlıklı destekleyiciler kullanmalısınız ve bu kuşu üretmeyiniz

kuşunuzun kafesini ,yemlik suluk vs. malzemeleri dezenfenkte edin büyük ihtimalle tüylerinide kendi yoluyor tüy köklerindeki vitaminden kaynak arıyor

geçmiş olsun

yumurtlaması bittikten sonra tüyleri bu şekilde yavaş yavaş çıkmaya başlıyor fakat tam düzelecekken tekrar yumurtlamaya başlıyor. kuluçkaya yattımı iyice 0 denilecek kadar göğüsündeki tüyler dökülüyor. yumurtlama isteğinden vazgeçse bu olmayacak ama :D engel olamıyoruz :D. zaten üretmek gibi bir düşüncemiz yok. kafes temizliğine de önem veriyoruz. ne tür ilaç veya vitamin öneriyorsunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri