petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

tüy dökme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve okan_burhan tarafından 17 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. okan_burhan

resimde de görüldüğü gibi kuşumun sadece ön tarafında tüy dökülüyor yardım ederseniz sevinirim.

2. Aleyna

Aleyna Guest

Ay kıyamam çok yazık bence bunun için veterinere baş vurmalı ve onu havalar ısındıkça bol bol banyo yapasını sağlamalısınız ki kuşunuzun rahatlamasını sağlayacaktır banyo bildiğim kadarıyla bu kadar inşallah yardımcı olur size

3. Özgün Can ERDOĞAN

tüy çıkarma ilaçlarımı ne varmış benim kuzenimin kuşuda böyleydi herkes ölümcül hastalığa yakalandı zannetti bizde veterinere götürdük bişey yok dedi hafif hastalık geöirmiş dedi tüy çıkarma ilacı diye bi ilaç verdi suyunda bolca damlattık suyunu içti birkaç gün sonra iyileşti

4. Özgün Can ERDOĞAN

ama benim kuzenimin kuşundaki rahatsızlık daha azdı

5. Zeynep NUR

belki yenidenn çıkar tüy.

6. Özgün Can ERDOĞAN

inş çıkar tüy

7. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    bu şekilde olupda hiç tüyü çıkmayan kuşlara şahit oldum .umarım frenc molt hastalığı değildir.sonradanmı böyle oldu aldığındamı vardı

8. okan_burhan

frenc molt hastalığı yok kanatları felan dökülmüyor. Yumurtlamaya başladığından beri böyle oldu avi-pom felan kullandık ama bir çare bulamadık. Banyoda yaptırıyoruz ama yine de tüyleri çıkmıyor. Suyunda vitaminde var ama etkili olmuyor.

9. Özgün Can ERDOĞAN

benden tavsiye petshopa değilveteriner polikliniğine sor

10. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    frenç molt hastalığına benziyor eğerki öyle ise sıkıntı büyük çaresi yok taşıyıcı olduğunu düşündüm bir anda

fakat yumurtladıktan sonra böyle olduysa sanırım aminoasit dengesizliğinden kaynaklanıyor elektrolit seviyesi ve Bvitamini ağırlıklı destekleyiciler kullanmalısınız ve bu kuşu üretmeyiniz

kuşunuzun kafesini ,yemlik suluk vs. malzemeleri dezenfenkte edin büyük ihtimalle tüylerinide kendi yoluyor tüy köklerindeki vitaminden kaynak arıyor

geçmiş olsun

#10 Cihan AYTAN, 17 Nisan 2013
    Son düzenleme: 17 Nisan 2013
  11. Özgün Can ERDOĞAN

12. okan_burhan

yumurtlaması bittikten sonra tüyleri bu şekilde yavaş yavaş çıkmaya başlıyor fakat tam düzelecekken tekrar yumurtlamaya başlıyor. kuluçkaya yattımı iyice 0 denilecek kadar göğüsündeki tüyler dökülüyor. yumurtlama isteğinden vazgeçse bu olmayacak ama :D engel olamıyoruz :D. zaten üretmek gibi bir düşüncemiz yok. kafes temizliğine de önem veriyoruz. ne tür ilaç veya vitamin öneriyorsunuz?

#12 okan_burhan, 18 Nisan 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Nisan 2013

Sayfayı Paylaş