petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

tüy dökmesi normal mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve gamze arat tarafından 14 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar iki buçuk aylık civarı bir kuşum var. iki gündür günde bir iki tane tüy döküyodu. normal olduğunu söylemişlerdi. ama bugün eve geldiğimde bir sürü tüy dökülmüştü. kuşa bakınca da farkediliyo zaten. şimdi bu tüy dökümünde değil heralde temmuz eylül arası oluyomuş. ara tüye mi girdi acaba? kuşu aldığım zaman petshoptan öylesine bi marka yem vermişlerdi onu kullanıyodum. iki haftadır versele laga bide tropifit yem karışımı veriyorum. acaba ondan dolayı mı döküyo yem değişikliğinden? yoksa normal mi bu dökülme? kafasındaki çizgiler gidiyomuş ya o yuzden. yeni tüylerde çıkıyo kuşta bisürü. aldığımdan beri kaşınıyo zaten. bit falanda yok. yardımcı olursanız sevinirim.

http://i.hizliresim.com/kjEDG9.jpg
    http://i.hizliresim.com/N5kolL.jpg
    http://i.hizliresim.com/aoXAdg.jpg

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Yavruluktan çıkıyor artık.
    Tüy dökmesi normal..
    Özellikle kafasında iğne şeklinde tüy kapsülleri görmen lazım.

3. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    kafasında bikaç tane vardı öyle. dokununca da hissediyorum böyle diken diken tüyler. ama kafasından çok sırtındakiler ya da boynunun altı mı demeliyim o bölgede çok dökülme var. kafası da dökülüyo küçük tüyler diye mi farketmiyorum acaba? bide nasıl beslenmesi gerekiyo? şu yumurtalı mamadan yaptım bi kere pek yemedi ama :/ elma, salatalık falan veriyorum. devam edeyim mi bunlara?

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
  5. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    Tuye girmiş ev sicak ise banyo verin icinede elma sirkesi dokun ayrica yemine yulaf ekleyin

6. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    yulaf aldm çok seviyo zaten. ev sıcak ama bana dediler 5 6 aylık olmadan banyo yaptırma diye. banyo yaptırmak istiyorum bende kirli çünkü. ama öyle söyledikleri için bekliyodum. o zaman banyo ekleyeyim kafesine.

7. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    Ortam sicaksa sorun olmaz

8. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim cevaplar için

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kusunuz türde ve normal Güle güle besleyin

10. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim :) bide konuyla alakasız olacak ama sorayım size şimdi bunun yanına bi arkadaş almak istiyorum.gündüz evde tek kalıyo çünkü. acaba daha erken mi? beklesem mi biraz daha? bana çok alıştı ama daha hiç kelime söylemiyo. arkadaş gelince hiç konuşmaz heralde. 2 buçuk aylık için kaç aylık dişi almam gerek ileride yavrularının olma ihtimalini düşünerek?

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    1.5 2 aylık yavru alın derim dişi büyük olursa belki zarar verebilir

Sayfayı Paylaş