Karadeniz Pet

Tuy dokumu degısımı çiftleşmeye engel mıdır?

• Konbuyu başlatan Efe Çalışkan
  • Başlangıç tarihi
E

Efe Çalışkan

Guest
su an bu durumda olan kuşlar doğal olarak mı çiftleşmiyor yada bunla bı alakası yok mu? kuşlar kavga etmemekte 2 aydır beraber ve çoğu zaman opusmeye calısıyorlar ufak tefek dıdısmelerde olmakta arada ama nadir

efe kardes merhaba tüy dökümümnde kuşlarımızda asırı vitamin ihtiyacı olusmakla birlikte karın agrısı mevcut olur bu yüzden dişide erkekte çiftleşmeye yklaşmaz tüylerinin tamamlamaları 1 ayı bulacagından çiftleşmede uzun sürebilir

tüye giren kuşlar çiftleşmezler her ne olursa olsun siz tüy dükümü sırasında kuşlarınıza vitamin takviyesi yapın ki kuşlarınız daha cabuk tüy değiştirsinler

efe kardes merhaba tüy dökümümnde kuşlarımızda asırı vitamin ihtiyacı olusmakla birlikte karın agrısı mevcut olur bu yüzden dişide erkekte çiftleşmeye yklaşmaz tüylerinin tamamlamaları 1 ayı bulacagından çiftleşmede uzun sürebilir

çok teşekkür ederim üstad yardımın için.Şu an avisol b ve k.kemiği bulunduruyorum sürekli mama ise yemiyor kuşlarım o yuzden sureklı suların avısol b koyuyorum bu surec bıtene kadar başka bi öerin var mıdır kardeşim uygulayayım?

Yeriniz sıcak ise arada banyoda verin kaşınmaları çok olur.. Çiftleşme de istekleri azalır bu nedenle tüy dokumu sonunda hayırlısıyla yavrularınız olur inşaallah

Tek önerim size yaglı tohumlar bulunan yemler kullanmayın bu dönemde sadece süpürge tohumu yani darı :)

Bir çiftim kuluçkadan sonra tüye girdi o dönemde tabi çiftleşme falan olmadı kavgada olmadı , ben normal öz bakımlarını yaptım, tüyden çıktılar icraat başladı ve şuan kuluçkada 5 yumurtası var, yani en fazla bir aylık bi süreçtir şuan kuşlarınızın yaşadığı

avisol b ve k.kemıgı sürekli kullanıyorum mama yemıyorlar bunun harıcınde bırsey onerecek var mı

Sevgili Kardeşim

Yapman Gereken Tek Şey Kuşlarını Ayır Ve B Kompleksi İçeren Vitaminler Ver b12 içeren vitaminnler vermelisin kusun tuyden hızlı ve sıkıntısız cıksın diye iyi forumlar dilerim

b-vitaksi gibi petshop ürünleride kullana bilirsiniz

tüy dekmesi normaldir bir ay kadar sürebilir tekrar eşleşmeye devam ederler bu arada kuşunuz dinlenmiş olur

Geri