Tüy Dökümü / İshal

Konusu 'Sultan Papağanı Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve BurakD tarafından 4 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. BurakD

BurakD Aktif Üye

Beğenileri:
    4
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Sultan P.
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Arkadaşlar kuşum sanırım tüy dökümüne girdi sürekli kaşınıyor ve kafesin dibinde kepek gibi beyaz şeyler var.
    Bu dönemde tüy dökümüne girmesi normal değil mi?
    Bazen biraz halsiz duruyor ve dışkısı çok sulu. Bunlar tüy dökümünde normal midir? Yoksa kuşum ishal mi olmuş?
    Çabuk atlatması için ne yapabilirim? Yulaf kepeği veriyorum. Akşamda patates haşlayıp vereceğim başka ne yapabilirim?

2. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    1.055
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Evet tüy dökümü bu mevsimde normal. Yulaf yedirin, banyo yaptırın rahatlar. Dışkı fotoğrafı atın, bakalım. Suyuna üç damla elma sirkesi katın.(damla ayarını kaçırmayın) Haşlanmış patates yedirin. Bir müddet marul tarzı yiyecekler vermeyin.

BurakD ve alpdna bunu beğendi.
  3. BurakD

BurakD Aktif Üye

Beğenileri:
    4
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Sultan P.
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Sirkeyi biraz daha fazla koyarsam ne olur? Daha önceden 5 damla koyuyodum da onun için soruyorum. Bundan sonra dediğiniz gibi 3 koyarım. Ama öncekiler bi sıkıntı yapar mı acaba?

4. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    1.055
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Yok hayır sıkıntı yapmaz ancak sağlıklı bir kuş için suyun bazik asidik oranının ayarlanmasından dolayı dediğim ölçü uygun. Beş damla aşırı bir uygulama değil. :)

BurakD bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş