Karadeniz Pet

tüy dökümü mü var kuşda ??

• Konbuyu başlatan Ferdi AKBULUT
  • Başlangıç tarihi
F

Ferdi AKBULUT

Guest
selam değerli arkadaşlar ve iyi bayramlar kuşu alalı bir bu.uk hafta oldu konuşturmak için aldık
kuş son 3-4 gündür çok tüy döküyor bazen bakıyorum ağzında tüy var kafesten ve dışardan çok tüy topluyoruz ayrıca dışarı çıkdığında yere iniyor halının üstünde sen dokunmasan akşama kadar duracak vaziyette kuşta bir anormallik yok kabarık vs ama tembel
kuşumu değiştireyim mi yoksa tüy dökümümü var beklemek mi gerekir tüy döküyorsa alıştırmak ve konuşturmak için yaşlımı yoksa değerli ustalardan yardım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşunuz tüye girmiş tüy dökümünde keyifsiz olurlar.. Alıştırma yaşında.. yavru bi erkek

kus tam zamanında aslında. ama tüy döneminde oldugu için halsiz ve keyifsiz. Vitamin ve mama takviyesiyle bu dönemi rahat gecirmesini saglayın.

kus tam zamanında aslında. ama tüy döneminde oldugu için halsiz ve keyifsiz. Vitamin ve mama takviyesiyle bu dönemi rahat gecirmesini saglayın.

ne açıdan tam zamanında birde tüy dökümü kuş kaç aylıkken başlar genel bir bilgi varmı saygılar

egitim için tam zamanında

egitim için tam zamanında

teşekkürler kuşu elimle dalıma koyarsam biraz duruyor sonra yere gidip halının üstüne orda öyle kalıyor tekrardan da ele gelmiyor tüy dökümünden mi dir acaba ayrıca vitamin vermeye başladım başka ne önerirsiniz

bu tüy dökümün bir süresi varmı kuş çok keyifsiz

vitamin zaten veriyordum fakat vitamin bir ölçek tüm suyuna su bitmeden hep dökecekmiyiz geri kalanı günlük bir iki yudum anca içiyor israf buna çözüm yokmu saygılar
ayrıca vitaminin içersindeki özelliklere bakıldığında tüy dökümünü önler diyor oysa hayvan tüy dökmeye çalışıyor doğru yoldamıyız

Moderatör tarafında düzenlendi:
tüy dökümü iştahsızlık yaparmı hayvan yemiyor içmiyor kesildi

sanki kilo kaybı da oldu bir sakin sessiz keyifsiz şimdide ne mama yiyor ne yem 3 saat oldu

Canım Arkadaşım ortalıkta çok tüy varsa o kuş tüye girmiştir fotolardan pek belli olmaz sanki bir tüy fırtınası olur tüyler havada uçuşur evliysen hanımla kavga etmeye evli değilsen Anneyle kavga etmeye başlarsın ;) yukarıda arkadaşlarımın dediği takviyeleri yaparak kuşu rahatlatın aklınızda soru işareti kalmasın her kuş senede bir kere tüye girer

Canım Arkadaşım ortalıkta çok tüy varsa o kuş tüye girmiştir fotolardan pek belli olmaz sanki bir tüy fırtınası olur tüyler havada uçuşur evliysen hanımla kavga etmeye evli değilsen Anneyle kavga etmeye başlarsın ;) yukarıda arkadaşlarımın dediği takviyeleri yaparak kuşu rahatlatın aklınızda soru işareti kalmasın her kuş senede bir kere tüye girer

bu kuşu birbuçuk aylık İngiliz ırkı diye sattılar sözde güvenilir bir y8ıldırı tanıyorum alalıda 10 gün oldu kuşta biraz zayıflama ve kıyı köşede tüyler çıkıyor hatta bazen ağzında dahi tüy gördüm vitamin olarak AVİ-vit multivitamin toz olanı kullanıyorum suyuna katarak mama ilk öncel azda olsa yerdi şimdi yemiyor pazartesi aldığım yere götüreyim diyorum ama eğer tüy dökümü var iyileşir yaşıda ufak derseniz siz ustalara getir götürle uğraşmayacağım saygılar

Kuşunu biz görmeden senin yazdıklarınla biz tahmin yapıyoruz kuşu en çok sen tanıyorsun bizim yorumlarımız tahminidir eğer kuşunda çok değişiklik varsa sen Veterinere götür

Kuşunu biz görmeden senin yazdıklarınla biz tahmin yapıyoruz kuşu en çok sen tanıyorsun bizim yorumlarımız tahminidir eğer kuşunda çok değişiklik varsa sen Veterinere götür

bana en yakın r veteriner fakültesi geçen yıl kusan kuşumu götürdüm resmen alay ettiler gülerek birde muane ücreti aldılar kuşa dahi dikkatle bakmadan elime şırıngaya çekilmiş bir sarı ilaç verdiler kuş sabaha öldü kuşlar türkiyede ki veterinerlerin uzmanlık alanı değil daha çok ticari değeri olan hayvanlarla ilgileniyorlar zaten orda çalışan biride dedi sen boşa muane ücreti ödüyorsun git yeni kuş al burdakiler ilgilenmezler o yüzden gitmekten çok aldığım yere iadeden başka çarem kalmayacak

Geri