petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüy dökümü mü?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammed KARAKAŞ tarafından 31 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammed KARAKAŞ

Beğenileri:
    0
    Bir çift kuşum var. İkisi de tüy dökmeye başladı. Hani büyük büyük tüy döküyorlar. Erkekte görünüşte sorun yok ama dişi kuşun kanatlarının altında kırmızılık var o kadar açılmış yani. Dişiyi elime alınca hemen tüyler yapışıyor elime ve dökülüyor. Normal bir dönem mi yoksa herhangi bir hastalığın belirtisi mi dişideki sizce?

Yeme, içme, uçma, haraketlilik v.s. hiçbir sorunları yok. Şuan bile kafesin üstündeler ve koyduğum dal darıyı yemeye çalışıyorlar :)

2. Tevfik AKTUNÇ

Eğer saydığınız derecede sorun yok ise tülektedir hayvan, çünkü benim evdeki kuşum ve üretimhanedekilerde çok fena tüy döküyorlar. Bu mevsimlerde olacak şeyler diyelim biz ona.

3. kartall82

kartall82 Guest

benim erkekte aynen öyle bir pis tüy dokuyor veterinerin demesine göre bulunduğu ortam ve sitres ten oluyormus genelde

4. Muhammed KARAKAŞ

Beğenileri:
    0
    Hocam ortam temiz sürekli. İki güne bir kafeslerini temizliyorum zaten kaç aydır. Hem kafeste de durmuyorlar. Günün hemen hemen tamamı dışarıda geçiyor.

5. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

tuyt dokumunu genelde yaz aylarinda yapiyolarmiş onun dişinda sters gibi durumlarda tuylerini yolabiliyolar. veya sıcak bir ortam da cok duruklarinda örnek sobanın yanına koyarsanız kuş yaz geldi diye tuylerinı dökmeye başlar vitamın kata bilirsiniz suyuna. kuşcularda mevcuttur bu vitamin.

6. hasiyne

hasiyne New Member

Beğenileri:
    0
    bu dönemde bütün kuslarda tüy dökümü olusuyor en iyisi vitamin takviyesi vermek..

7. Muhammed KARAKAŞ

Beğenileri:
    0
    Vitanimi sürekli olarak veriyorum. Suluklarına 2-3 damla şeklinde. Artırmalı mıyım sizce?

8. Yılmaz Ç.

Suluğa göre değişir. normal bi suluksa 6-8 damla damlatın. Benim erkek kuşta çok tüy döküyor elime aldığım zaman eskisi gibi dolu gelmiyor elime.

Sayfayı Paylaş