petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüy Dökümü ne zaman olur.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aziz SARI tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Merhaba arkadaşlar . Muhabbet kuşlarında tüy dökümü tahmini kaç yaşında veya kaç aylıkken gerçekleşir.
    Bu soruyu sorma amacım , yeni çifthane aldım . Diğer kafesim çok küçüktü. Bu kafese geçince kuşlar sık sık tüylerini yerlerde görüyorum. Acaba yeni kafeste baya uçma işleri olduı bu yüzden mi çok tüy döküyorlar.

2. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

Tuy dökümü genelde yaz aylarinda olur ve cok sıcak ortam oldugu zaman yaz geldi sanırp kuşlar tuytlerini dökmeye başlar örnek sobanın yanındayken falan. birde sitres e girdiklerinde dökerler tuytlerini.

3. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Yani kafes değişikliği strese sokmuş olabilir mi..

4. hasiyne

hasiyne New Member

Beğenileri:
    0
    olabilir ama genelde olarak kuslar yaza girerken ve kisa girerken tüylerini yenilerler sanirim mubislerde de durum bu benim pasa ilk baharda tüy dökmüstü simdi yine tüy döküyor

5. Samet YILDIZ

Evet canlı şahit benim :D salmadan küçük kafese geçtim ertesi gün dolu tüy oldu masam. :)

Sayfayı Paylaş