petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüy dökümü ve bir kaç konuda ACİL yardıma ihtiyacım var...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Güray Süpürgeci tarafından 28 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Güray Süpürgeci

Kuşlarım 1.5 senedir bakmaktayım.

Resimlerde görüldüğü gibi bir sorunu var kuşumun yaklaşık 1.5 - 2 ay önce kuyruğunu kopardı ve yerine yenisi gelmedi , hareketlerinde yavaşlama sürekli bir sakinlik hali oluştu son zamanlarda.
    Bu hastalık mıdır ? Ne yapmam gerekir ? :confused: :confused:

Acil yardımcı olursanız sevinirim . Şimdiden teşekkürler

2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    1.5 senedir kuşlar eş mi aynı kafesteler mi?

3. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuş kendisi kopartamayacağından ya sürterek yapmıştır ya da eşi ile kavga etmiştir. Tedavisini bilen arkadaşlar yazacaktır.

4. Güray Süpürgeci

1 buçuk yıldır aynı kafesteler, eşler erkek olan çok hareketli ancak dişi de bir süredir sakinlik var

5. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    erkek cesaret edip de o dişiyi öyle yolamaz. bir hastalık olabilir. parazitler için kuşlarınızı kontrol edin. tüy köklerini yiyen mikroskobik parazitler var. sürülerek tatbik edilen bir ilaç kullanın (avispray öneremiyorum bu durumda çünkü göze çok yakın). kafesi tamamen dezenfekte edin ve kuşlarınızı ayırın.

6. Güray Süpürgeci

Peki ilaç olarak ne kullanmalıyım ne önerirsiniz erkeğede bulaşmış olabilir mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:37 -->-> Daha önceki mesaj 00:11 --

arkadaşlar veterinere götürdüm bir çeşit parazit veya uyuz olabileceğini söyledi direnci düstüğü icin olabilir dedi ve Avimec %0,1 ıvermectin kullandim ama hiç yararini göremedim hatta şu anda daha da fazla tüy kaybi var gaga çevresinde kanat altinda ve sirt kisminda cok fazla açiklik var
    çift olarak besliyorum erkek olanda hic tüy kaybi yok ve cok sağlikli
    yardimlarinizi bekliyorum bir yol gösterin

7. Yağız ERDİK

Kuşlarınızı ayırın . Bir ay boyunca dinlensinler . Dişi kuş düzelince tekrar koyarsınız . Yardımcı olbildiysem ne mutlu bana . :) :D

8. denizakdmr

Slm arkadaşlar.
    öncelikle üstadlara slm. Bu durum beninde başıma geldi genelde bunu erkek yapmaz yapamaz cesaret edemez kolay kolay. Bunun en büyük nedeni kuş bir nedenden sitrese girmiş ve kafesin bir yerine sürterek bunu yapmış olma ihtimali dir. Bu durumu göze al bence ve biraz izlemeye al

9. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
  10. Nazif_brs

Nazif_brs Guest

Aynisi benim kusununda basins geldi. Cok arastirdim bayat yemden oldugunu soyledir. Kusu ilik suda banyo yaptirdim ilik havluyla komple kuruladim. Yemlerini degistirdim 6 gunde yeni eskisinden daha parlak tuyleri cikti.

11. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    İç parazitte olabilir kuşta. Levamin ya da nilverm alın suyuna katın yalnız dozunu çok iyi ayarlayın. Birde aspir kullanın

#11 iss, 6 Şubat 2014
    Son düzenleme: 6 Şubat 2014

Sayfayı Paylaş