Karadeniz Pet

Tüy dökümü ve eş tutma

• Konbuyu başlatan Doğukan
  • Başlangıç tarihi
D

Doğukan

Guest
Erkek kuşum tüye girmiş kafesi ve boyun kısmı tüy değitiriyor.
Sizce ne kadar sürer tüy dökmesi.Mama veriyorum ama yemiyorlar vitamin katıyorum suya.
Erkeği alalı 2 hafta oldu ama hiç hareketli değil ötmüyor dişi ona yem kusmak istiyor kur yapıyor ama dişiden kaçıyor hiç kavga etmiyorlar ileride eş olurlar mı acaba?
ozEoYm.jpg

LoQm2j.jpg

QgQmJk.jpg

G13av2.jpg

kardeşim o 3.tüneği kaldır ordan 2 tünek kalsın kafeste erkek tüyden çıksın belki hareketlenir benim dişinin tüyleri çıktı yeni kuyruk kanat vs vs uzadı şimdi kafasındaki tüyler dökülüyo heralde diken diken olmuş hep sabret bakalım birde çiftleşme sesi dinlet belki işer yarar

Yorumalr için sağolun başka önerisi düşüncesi olan var mı?

Kardesim tünek fazla olmasin 2 tane olsun yemligin tek olmasın iceri takılan kucuk yemliklerden ise 2 tane olsun kavgaya sebep olmasın pembe tülünüde degistir dikkat cekici olmasin baska bir tül al daha sadece kuslarin oyuncu olup dikkatlerini cekebilir vitamin takviyesi yap eğer yapamam diyorsan bebek asprininin yarısını kırıp suya karıstırabilirsin. Kendini toplamasinda yardimci olur. Tüy değisimini bekle yavrulugu takma tüy değisimi bitene kadar ne zaman ki kuslarinin birbirine ilgisinin arttigini gordun uygun bir anda yavrulugunu tak ve kuslari sakin bir yerde tut cok asiri gurultu olmasin. Iyi hobiler

erkek 1 aya toparlar sen bu dişiden hiç yumurta aldımı ceresi alınmışa benziyorda

erkek 1 aya toparlar sen bu dişiden hiç yumurta aldımı ceresi alınmışa benziyorda

Yok ya daha önce hiç yumurtlaamdı belki haberim olmadan kızgınlık yumurtası yapıp kırmış olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:29 -->-> Daha önceki mesaj 09:25 --

Kardesim tünek fazla olmasin 2 tane olsun yemligin tek olmasın iceri takılan kucuk yemliklerden ise 2 tane olsun kavgaya sebep olmasın pembe tülünüde degistir dikkat cekici olmasin baska bir tül al daha sadece kuslarin oyuncu olup dikkatlerini cekebilir vitamin takviyesi yap eğer yapamam diyorsan bebek asprininin yarısını kırıp suya karıstırabilirsin. Kendini toplamasinda yardimci olur. Tüy değisimini bekle yavrulugu takma tüy değisimi bitene kadar ne zaman ki kuslarinin birbirine ilgisinin arttigini gordun uygun bir anda yavrulugunu tak ve kuslari sakin bir yerde tut cok asiri gurultu olmasin. Iyi hobiler

Vitamin veriyorum mama da yapıyorum ama hiç yemiyorlar arada mandal sayesinde meyve vb veriyom 2 tane yemlik var ama kafesin dışından takılanlardan tünek sayısını 2'ye indirdim yualığıda çıkardım sağolun.
Bide dişi yem kusuyor ama erkek ilgilenmiyor sadece kaşımasına izin veriyor erkek.

iri kuşlar almışsın ama kafeste ona oranla ters olmuş.Bu kuşlara o kafes gitmişmi?

o dişinin ceresi yumurta veren kuşları nceresi dibi öne dogru cıkık duruyor... kafeste kanat cırpa biliyorlarsa iyiy yoksa kafes küçüktür

vitamin yanında yulaf vererek te tüyden çıkmasına yardımcı olabilirisiniz

iri kuşlar almışsın ama kafeste ona oranla ters olmuş.Bu kuşlara o kafes gitmişmi?

Kardeş bu kafes çok büyük fotoda küçük durmuş çok yakından çektiğim için içinde 3 tünek 2 yemlik 1 suluk 1 gaga taşı 1 tanede kalamar kemiği var dişi kuş 2 senedir benle erkeği 15 gün önce aldım. 1 tanede küçük kafesim eğer yavru alabilirsem öbür kafesede koyabilirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:27 -->-> Daha önceki mesaj 16:25 --

o dişinin ceresi yumurta veren kuşları nceresi dibi öne dogru cıkık duruyor... kafeste kanat cırpa biliyorlarsa iyiy yoksa kafes küçüktür

Kafes de tünek vs olmasa içinde uçar bile :D Bilmiyorum ama fotoyu yakından çektiğim için küçük duruyordur :D
Kuş senedir benimle 2 ay önce erkek kuş almıştım ama erkek daha küçükdü sonra bunu aldım 2 senedir ilk defa eş aldım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri