Karadeniz Pet

tüy dökümü

F

ficicer

Guest
6 haftalık yeni bir kuşumuz var.kanatlarının en uç kısmındaki uzun olan kanat tüyleri dökülüyor.belirli aralıklarla kanat altını gagasıyla kaşıyor. Tüy mü değiştiriyor yoksa daha bize alışmadı.çok sessiz bir şekilde kafeste duruyor. Strese girmiş olabilir mi?

Muhtemelen tüy değişimidir anlıyorsunuz zaten heryer büyüklü küçüklü tüylerle kaplanıyor. Tüy değiştirme dönemlerinde kuşlar genelde durgunlaşıyorlar. İyi beslemeye özen gösterin mama ve vitaminlerle takviye yapın. Bir sorun oldğunu zannetmiyorum.

[/ur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:58 -->-> Daha önceki mesaj 22:56 --

[url=http://hizliresim.com/99paoO]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:58 --

Fotoğrafları bunlar. Yara yada kanamaya şahit olmadık. kanatlarının altına zor olsada bakmaya çalıştık ama herhangi bir yara-kanama dikkatimizi çekmedi. ama kanatlarının en ucundaki uzun olanlardan hiç kalmadı. inşallah sadece tüy dökümüdür.

[/ur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:58 -->-> Daha önceki mesaj 22:56 --

[url=http://hizliresim.com/99paoO]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:58 --

Fotoğrafları bunlar. Yara yada kanamaya şahit olmadık. kanatlarının altına zor olsada bakmaya çalıştık ama herhangi bir yara-kanama dikkatimizi çekmedi. ama kanatlarının en ucundaki uzun olanlardan hiç kalmadı. inşallah sadece tüy dökümüdür.
Dostum endiselenme. Buyuk ihtimalle tuy dokumudur. Ama surekli de kasiniyorsa bit olabilir. Bunu da goz ardi etme.

Dostum endiselenme. Buyuk ihtimalle tuy dokumudur. Ama surekli de kasiniyorsa bit olabilir. Bunu da goz ardi etme.

Bizde bit mi diye düşündük. gece kafesin altına beyaz örtü serdik.sabah baktık örtü üzerinde herhangi bir bit tarzı şeylere rastlamadık.
bunlar 4 tane yavruydu.bugün diğer yavrulara baktım. onlarda böyle bir sorun yok. renkli ince tüyleri olsa endişelenmeyeceğiz ama kanat tüylerinin dökülmesi bizi endişelendiriyor.

Stresten de yapiyor olabilir. Ihtimalleri dusunmek gerekli.

Geri