petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüy Dökümü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sher Locked tarafından 6 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Sher Locked

Beğenileri:
    0
    Merhaba,

4 aylık civarı muhabbet kuşum tüy dökümü döneminde. Birkaç gündür de uzun tüy döktüğünü gördüm sanırım kuyruk ve kanat tüyü. Banyo ve yulaf veriyorum. Arada bi yumurta maması yapıyorum. Meyve yemediği için bazen de tuzsuz etimeğin içine meyve rendeleyip veriyorum. Uzun tüylerini dökmesi normal mi? Yapabileceğim başka takviye var mı?

P 20160606 115118 - Hızlı Resim

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    B vitamini takviyesi de faydalı olur.

3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    725
    Normal B vitamini takviyesinde bulun havalar zaten sıcak 1-2 günde bir banyo yaptır banyo suyuna 2 damla elma sirkesi damlat ve içme suyundan hazırla, yulaf içide haftada 1-2 kere ayrı kapta verebilirsin içlerini ferahlatır

4. nihal_goksu

nihal_goksu Active Member

Beğenileri:
    53
    hangi b vitaminini önerirsininz ben geçen aldığım çifti eve getirince bi acaip olmuştu hayvanlar alışana kadar.kuşçuların vitaminlerinden pek fayda bulamadım.

5. Sher Locked

Beğenileri:
    0
    Aynı şeyi ben de soracaktım. Pet shoptan vitamin almak istemedim kalitesiz olur diye

6. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    https://www.hobipet.com.tr/urun/versele-laga-oropharma-mutavit-tuy-donemi-icin-multivitamin-20gr

Tüy dökümündeki kuşlar için mükemmel bir ilaçtır tavsiye ederim. 1 haftada kuşlar tüyden çıkıyor ve çok diri oluyorlar. Bir arkadaşım dişisi tüyden çıkamıyordu kuluçka yapamıyordu bu ilaçtan önerdim 10 günde kuş kendine geldi. 20gr az zannetmeyin kullanırsınız fazlasını da size kalır yarım su dolu suluğa 1 çay kaşığı yarısında yeterli oluyor.

7. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    725
    tavsiye edilebilecek bir üründür petshoplarda hem daha pahalı hemde kalitesiz ürünler bulunuyor

8. Sher Locked

Beğenileri:
    0
    Bir de şunu merak ediyorum. B vitamini ihtiyacını doğal gıdalardan karşılamak mümkün değil mi? Vitamin sonuçta yapay olan bişey.

9. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    725
    tabi verebilirsiniz ıspanak, ceviz, taze nane bunlarda B vitamini vardır doğal takviyede faydalıdır tabikide misal haftada 1 er kez ıspanak nane ve maydanoz verebilirsiniz 2 ser gün ara ile ceviz badem fındık bunları mamasına karıştırabilirsiniz fakat oranına dikkat yağlı ürünler oldu için kusunuz yağlanır fazlasında herseyin fazlası zarardır... yeşillik derseniz fazlası isal eder ve tüy dönemindeki güçsüz bünye hastalığa elverişlidir karar sizin. Sağlıcakla

10. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Yulaf doğal olarak verilebilecek B vitaminlerinden birisidir.

11. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Son yazdigim konuya bakarmisiniz lutfen

12. Sher Locked

Beğenileri:
    0
    Herkese yardımları için teşekkür ederim, sağolun

Sayfayı Paylaş