Karadeniz Pet

Tüy Dökümü

Sher Locked

Yeni Üye
Merhaba,

4 aylık civarı muhabbet kuşum tüy dökümü döneminde. Birkaç gündür de uzun tüy döktüğünü gördüm sanırım kuyruk ve kanat tüyü. Banyo ve yulaf veriyorum. Arada bi yumurta maması yapıyorum. Meyve yemediği için bazen de tuzsuz etimeğin içine meyve rendeleyip veriyorum. Uzun tüylerini dökmesi normal mi? Yapabileceğim başka takviye var mı?

P 20160606 115118 - Hızlı Resim

Normal B vitamini takviyesinde bulun havalar zaten sıcak 1-2 günde bir banyo yaptır banyo suyuna 2 damla elma sirkesi damlat ve içme suyundan hazırla, yulaf içide haftada 1-2 kere ayrı kapta verebilirsin içlerini ferahlatır

Normal B vitamini takviyesinde bulun havalar zaten sıcak 1-2 günde bir banyo yaptır banyo suyuna 2 damla elma sirkesi damlat ve içme suyundan hazırla, yulaf içide haftada 1-2 kere ayrı kapta verebilirsin içlerini ferahlatır
hangi b vitaminini önerirsininz ben geçen aldığım çifti eve getirince bi acaip olmuştu hayvanlar alışana kadar.kuşçuların vitaminlerinden pek fayda bulamadım.

hangi b vitaminini önerirsininz ben geçen aldığım çifti eve getirince bi acaip olmuştu hayvanlar alışana kadar.kuşçuların vitaminlerinden pek fayda bulamadım.

Aynı şeyi ben de soracaktım. Pet shoptan vitamin almak istemedim kalitesiz olur diye

https://www.hobipet.com.tr/urun/versele-laga-oropharma-mutavit-tuy-donemi-icin-multivitamin-20gr

Tüy dökümündeki kuşlar için mükemmel bir ilaçtır tavsiye ederim. 1 haftada kuşlar tüyden çıkıyor ve çok diri oluyorlar. Bir arkadaşım dişisi tüyden çıkamıyordu kuluçka yapamıyordu bu ilaçtan önerdim 10 günde kuş kendine geldi. 20gr az zannetmeyin kullanırsınız fazlasını da size kalır yarım su dolu suluğa 1 çay kaşığı yarısında yeterli oluyor.

https://www.hobipet.com.tr/urun/versele-laga-oropharma-mutavit-tuy-donemi-icin-multivitamin-20gr

Tüy dökümündeki kuşlar için mükemmel bir ilaçtır tavsiye ederim. 1 haftada kuşlar tüyden çıkıyor ve çok diri oluyorlar. Bir arkadaşım dişisi tüyden çıkamıyordu kuluçka yapamıyordu bu ilaçtan önerdim 10 günde kuş kendine geldi. 20gr az zannetmeyin kullanırsınız fazlasını da size kalır yarım su dolu suluğa 1 çay kaşığı yarısında yeterli oluyor.

tavsiye edilebilecek bir üründür petshoplarda hem daha pahalı hemde kalitesiz ürünler bulunuyor

B vitamini takviyesi de faydalı olur.

Bir de şunu merak ediyorum. B vitamini ihtiyacını doğal gıdalardan karşılamak mümkün değil mi? Vitamin sonuçta yapay olan bişey.

tabi verebilirsiniz ıspanak, ceviz, taze nane bunlarda B vitamini vardır doğal takviyede faydalıdır tabikide misal haftada 1 er kez ıspanak nane ve maydanoz verebilirsiniz 2 ser gün ara ile ceviz badem fındık bunları mamasına karıştırabilirsiniz fakat oranına dikkat yağlı ürünler oldu için kusunuz yağlanır fazlasında herseyin fazlası zarardır... yeşillik derseniz fazlası isal eder ve tüy dönemindeki güçsüz bünye hastalığa elverişlidir karar sizin. Sağlıcakla

Geri