Karadeniz Pet

Tüy dökümü

Osman Bdk

Yeni Üye
Muhabbet Kuşum tüye girdi. Yaklaşık 1 hafta oldu hala aynı. Bu dönemde nasıl beslemem lazım. Suyuna günlük 5 damla B vitamini koyuyorum. Başka neler yapmam lazım. Kanat tüyleri çok sağlıksız duruyor resim eklemeye çalıştım ama olmadı.

Karnabaharı yiyeceği şekilde doğrayıp mamasına karıştıralım ek olarak buğday çimlendirip çim kısımlarını verebilirsiniz.

Yumurta maması ve az miktarda yulaf verebilirsiniz.Fazlası daha da tüye sokar.Vitamin veriyorsunuz zaten,ek olarak sera mineral plus tarzı ürünler de kullanabilirsiniz.Tüy döneminde destek sağlar.İyi beslenme ve bakımla çabuk toplar umarım.

Yumurta maması ve az miktarda yulaf verebilirsiniz.Fazlası daha da tüye sokar.Vitamin veriyorsunuz zaten,ek olarak sera mineral plus tarzı ürünler de kullanabilirsiniz.Tüy döneminde destek sağlar.İyi beslenme ve bakımla çabuk toplar umarım.
Vitamini günlük değiştiriyorum. Hergün damlatıyorum. Aldığım petshop o şekilde söyledi günlük vermem doğrumu

Vitamini günlük değiştiriyorum. Hergün damlatıyorum. Aldığım petshop o şekilde söyledi günlük vermem doğrumu
Ben her gün değilde bu dönemde gün aşırı veriyordum.Extra mama ve meyve-sebzeyle de destekliyordum.İlaç konusunda pet shopların söylediklerine çok inanmıyorum açıkçası.

Karnabaharı hiç bir işleme sokmadan mı, merhaba yoksa kaynatıp mı vericem
İlk önce az miktar küp küp keselim bardak içinde sirkeli suyla bekletelim daha sonra yiyeceği şekilde kesip
çiğ olarak verelim. 2-3 saat sonra alalım koku yapar.

Geri