Karadeniz Pet

tüy dökümünde ne yapılır

Rassien

Onursal Üye
kuşum tüy dökümüne girmiş kafesin altı tüy dolu uçarken bile tüy düşüyor suyuna vitamin falan koymalımıyım koymalıysam kaçgüne bir kaç damla koymalıyım deep fix multisol kullanıyorum şimdilik :)

Avi vit haftada 2 kere, yulaf, yumurta maması verin.

Kuşlar fazla su içmez kuşu sabahtan akşama susuz bırakın akşam 2 damla koyun suluğuna suyunu içsin sabaha suyu değiştirin bakteri üretir yoksa.

Bu işlemi haftada 3 kez tekrarlayın.

Havanın sıcaklığına bağlı olarak değişir su içip içmemesi.Ayrıca kuşlara parazit ilacı vs verilmediği sürece su önlerinden alınmaz!!!
Haftada 2 kere kullandığınız ürünün üzerinde yazdığı şekilde kullanın.Kalamar kemiğinide eksik etmeyin yeterli.

ben tüye giren kuşlarıma yumurta vermiyorum, yulaf ve b vitamini vereceksiniz.. bol bol da banyo imkanı sağlayın.. iyi forumlar dilerim..

yrumlar için teşekür ederim herkese vitamin kalamar ve yulaf vericem fakat yulafım bitti petshoplara sordum hiçbirindede mi olmaz ya! aspur var elimde aspur da olur mu

Yulaf cabuk bozuluyor ve cok müsterisi olmadıgı icin her petshop satmaz.. Aktarlara da bir bakın derim..

kenevir tohumu,aspur,keten tohumu(az miktarda) verebilirsin.vitamini hergün ver ama 2 günde bir suyunu değiştir.

Yulaf cabuk bozuluyor ve cok müsterisi olmadıgı icin her petshop satmaz.. Aktarlara da bir bakın derim..

tamam bide aktarlara bakıyım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:30 -->-> Daha önceki mesaj 09:28 --

kenevir tohumu,aspur,keten tohumu(az miktarda) verebilirsin.vitamini hergün ver ama 2 günde bir suyunu değiştir.

kuşum için aldığım yemde bu tohumlar mevcut atta ayrıyetten aspur aldım ve yemede karıştırdım birde suyuna hergün vitamin koyun demişsiniz kaç damla koyayım vitamini deep fix multisol kullanıyorum

3 damla koyabilirsin.

vitamin ver 1.5 ayay iyleşir normaldir

Geri