Karadeniz Pet

tüy dönemi hakkında

bysmtnc

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar bir çift bir tek kuşum var. kuşların üçüde tüyde.çiftimin dişisini ayırdım tüy bitince birleştirecem.diğer tek erkek kuşa da tüyden çıkınca eş alıcam.2 haftadır tüydeler.haftada bir havuclu yumurtalı mama veriyorum ancak az yemiyolar.tek olan erkek hiç yemiyor.backs vitamin vardı haftada bir kullandım.şimdi aminosol vitamin aldım.haftada bir mi kullanmalıyım yoksa arttırayım mı? normalde ne kadar sürede tüyden çıkarlar?

Son düzenleme:
Yumurta maması ve vitamini kesin banyo verin kuslariniza ve kanarya yemi rahatlasinlar bi tuydeki kuşa yuklenilmez

benım kuşlarımda tüyde banyo ve yulaf veriyorum

Tüydeki kuşa mama verilmesinin sakıncası yokki. Yalnız vitamin vermeyin. Meyve sebze yulaf yesinler.

Kanarya yemi verdim dün.banyo icinde hasta olmalarindan korkuyorum.havalar tam ısınmadi. ılık suyla fisfis yapsam kuruyana kadar hasta olurlar mi

Tüydeki kuşa mama verilmesinin sakıncası yokki. Yalnız vitamin vermeyin. Meyve sebze yulaf yesinler.

Mama kizistirir kızgın kuş tüye girer en azından çok verilmemesi benim fikrim bu yönde.

Ayrıca fisfis da olur

vitaminin ne etkisi oluyor tüy için. yanılmıyorsam vitamin tüyde verilir diye duymuştum.

Tüyden de normalde 12 gün civarı çıkıyorlar. Ama kuştan kuşa da değişir tabii ki.

Teşekkürler arkadaşlar. söylediklerinizi dikkate alacam.

Geri