petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

tüy dönemi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve murat46 tarafından 26 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. murat46

murat46 Member

Beğenileri:
    25
    arkadaşlar muhabbet kuşları tüh dönemini kaç günde atlatır ve bu dönem içerisinde ne gibi ek takviyeler yapılır şimdiden teşekkürler

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    Kuşun cinsine ve geçirdiği tüy dönemine göre süreç değişir. Yerli-çek kuşlarda 1 hafta 1 ay ingiliz show jumbo gibi iri cinslerde 2 hafta 2 ay arası sürer. Mevsimsel ve bünyesel olarak değişir tüy dönemleri. Rahat ve çabuk geçirmeleri için sıcak havalar da düzenli sirkeli su ile banyo imkanı, sularında 3 günde bir vitamin , yiyecek olarak da ayrı bir kapta hafta 2 kere yulaf içi verilebilir. Geçmiş olsun

3. murat46

murat46 Member

Beğenileri:
    25
    banyoluğu takıyorum girmiyorlar bende fısfıs la üzerlerine sirkeli su sıkıyorum kuşlarım bir çift çek bir cift iri yerli vitamin haftada 3 gün sulkuklarına damlatıryorum yem olarak versela laga nın karışık yemi var onu kullanıyorum yulaf ta var içinde özellikle yulafı seçip yiyorlar teşekkürler bu arada yorumunuz için

4. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    738
    Yulaf kendiniz kattı iseniz katmayın ayıklayın sadece tüy zmanların da veirlmeli onun dışında çok sıcak havalarda haftada 2 yi geçmemesi lazım yoksa tüyden çıkamaz kuşlar. Yulaf tüye sokar kuşu fazla tüketildinde yemliğin içindede varsa mutlak seçerler diğer yemleri de depinip dökerler :)

5. murat46

murat46 Member

Beğenileri:
    25
    yok hayır ben katmadım yemin kendi içeriğinde vardı yiyorlar yemi baya bi uzun süredir aynı yemi kullanıyorum yulafları da seçmeye kalksam şimdi nasıl seçeçem ki

6. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    738
    kendinde varsa sağlık olsun yapacak birşey yok . versele laga güzel kaliteli yemdir

Sayfayı Paylaş