Karadeniz Pet

tüy dönemi

murat46

Yeni Üye
arkadaşlar muhabbet kuşları tüh dönemini kaç günde atlatır ve bu dönem içerisinde ne gibi ek takviyeler yapılır şimdiden teşekkürler

Kuşun cinsine ve geçirdiği tüy dönemine göre süreç değişir. Yerli-çek kuşlarda 1 hafta 1 ay ingiliz show jumbo gibi iri cinslerde 2 hafta 2 ay arası sürer. Mevsimsel ve bünyesel olarak değişir tüy dönemleri. Rahat ve çabuk geçirmeleri için sıcak havalar da düzenli sirkeli su ile banyo imkanı, sularında 3 günde bir vitamin , yiyecek olarak da ayrı bir kapta hafta 2 kere yulaf içi verilebilir. Geçmiş olsun

banyoluğu takıyorum girmiyorlar bende fısfıs la üzerlerine sirkeli su sıkıyorum kuşlarım bir çift çek bir cift iri yerli vitamin haftada 3 gün sulkuklarına damlatıryorum yem olarak versela laga nın karışık yemi var onu kullanıyorum yulaf ta var içinde özellikle yulafı seçip yiyorlar teşekkürler bu arada yorumunuz için

banyoluğu takıyorum girmiyorlar bende fısfıs la üzerlerine sirkeli su sıkıyorum kuşlarım bir çift çek bir cift iri yerli vitamin haftada 3 gün sulkuklarına damlatıryorum yem olarak versela laga nın karışık yemi var onu kullanıyorum yulaf ta var içinde özellikle yulafı seçip yiyorlar teşekkürler bu arada yorumunuz için
Yulaf kendiniz kattı iseniz katmayın ayıklayın sadece tüy zmanların da veirlmeli onun dışında çok sıcak havalarda haftada 2 yi geçmemesi lazım yoksa tüyden çıkamaz kuşlar. Yulaf tüye sokar kuşu fazla tüketildinde yemliğin içindede varsa mutlak seçerler diğer yemleri de depinip dökerler :)

yok hayır ben katmadım yemin kendi içeriğinde vardı yiyorlar yemi baya bi uzun süredir aynı yemi kullanıyorum yulafları da seçmeye kalksam şimdi nasıl seçeçem ki

yok hayır ben katmadım yemin kendi içeriğinde vardı yiyorlar yemi baya bi uzun süredir aynı yemi kullanıyorum yulafları da seçmeye kalksam şimdi nasıl seçeçem ki
kendinde varsa sağlık olsun yapacak birşey yok . versele laga güzel kaliteli yemdir

Geri