Tüy hastalığı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve OnurArtürk tarafından 17 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. OnurArtürk
  Gizli

  Arkadaşlar ben bu kuşu birinden bedava aldım fakat tüyleri çıkmıyor yumurta verdiği için başka biriisine vermekte istemiyorum , bunun bir tedaviisi varmıdır yada ilacı ??

  Yardımcı olursanız sevinirim ...

  https://www.youtube.com/watch?v=2rpJIv9nPCI
   
 2. Yılmaz Ç.
  Gizli

  Strese girmiş tüylerini yoluyor olabilir. Tüylerini yolarken gördüyseniz bir spreyi var onun onu sıkarsınız çok acı olur kuş yolarken ağzına acı tat gelir ve bırakır yolmayı.
   
 3. OnurArtürk
  Gizli

  hayır hiç yolduğunu görmedim yaklaşık 2 aydır öyle aldığımdan beri
   
 4. Sevtap DERİN
  Gizli

  Yalnız ikisi de dişi değil mi?
   
 5. Cem Temiz
  Gizli

  Cem Temiz Guest

  evet 2 side dişi gibi geldi bana
   
 6. Yılmaz Ç.
  Gizli

  Bu bence Fransız tüy dökümü hastalığı. Pek tedavisi yok ama ek besinlerle tedavi etmeye çalışacaksınız. Vitamin vereceksiniz tüy spreyleri var petshoplarda bulabilirsiniz onlardan kullanacaksınız, kaliteli yem kullanacaksınız, mama hazırlayacaksınız yani bu şekilde yapacaksınız. Almaz kimse zaten salıp ya da salmamak tamamiyle sizin elinizde. Vicdanınıza kalmış bir şey. Bana sorarsanız ben salmazdım ölene kadar yanımda durdururdum hiç yoktan vicdanım rahat olurdu.
   
  #6 Yılmaz Ç., 17 Ekim 2013
  Son düzenleyen: Moderatör: 17 Ekim 2013
 7. Duranettin ERAYDIN
  Gizli

  mamasına kuru toz maya karıştırın biotin lazım kuşun tüyleri için.biotin oranı yüksek vitaminler alın üzerinde yazar oranları.neoform,vitaform,süpervit olabilir.
   
 8. OnurArtürk
  Gizli

  kuru toz derken ?
   
 9. Yılmaz Ç.
  Gizli

  Kuru toz maya demek istemiş. Mayayı alın toz haline getirin ama bu benim önerim değil. Arkadaş önermiş bu konu hakkında pek bi fikir sahibi değilim.
   
 10. OnurArtürk
  Gizli

  anladım sağol ..
   
 11. Fransız tüy dökümü olsaydı kanat uçlarındaki tüylerde olmamalı değil miydi çok tuhaf... kendini yolmuşa daha çok benziyor anlam veremedim.
   
 12. Duranettin ERAYDIN
  Gizli

  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş