Karadeniz Pet

Tüy hastalığı

• Konbuyu başlatan OnurArtürk
  • Başlangıç tarihi
O

OnurArtürk

Guest
Arkadaşlar ben bu kuşu birinden bedava aldım fakat tüyleri çıkmıyor yumurta verdiği için başka biriisine vermekte istemiyorum , bunun bir tedaviisi varmıdır yada ilacı ??

Yardımcı olursanız sevinirim ...

https://www.youtube.com/watch?v=2rpJIv9nPCI

Strese girmiş tüylerini yoluyor olabilir. Tüylerini yolarken gördüyseniz bir spreyi var onun onu sıkarsınız çok acı olur kuş yolarken ağzına acı tat gelir ve bırakır yolmayı.

hayır hiç yolduğunu görmedim yaklaşık 2 aydır öyle aldığımdan beri

Bu bence Fransız tüy dökümü hastalığı. Pek tedavisi yok ama ek besinlerle tedavi etmeye çalışacaksınız. Vitamin vereceksiniz tüy spreyleri var petshoplarda bulabilirsiniz onlardan kullanacaksınız, kaliteli yem kullanacaksınız, mama hazırlayacaksınız yani bu şekilde yapacaksınız. Almaz kimse zaten salıp ya da salmamak tamamiyle sizin elinizde. Vicdanınıza kalmış bir şey. Bana sorarsanız ben salmazdım ölene kadar yanımda durdururdum hiç yoktan vicdanım rahat olurdu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
mamasına kuru toz maya karıştırın biotin lazım kuşun tüyleri için.biotin oranı yüksek vitaminler alın üzerinde yazar oranları.neoform,vitaform,süpervit olabilir.

Kuru toz maya demek istemiş. Mayayı alın toz haline getirin ama bu benim önerim değil. Arkadaş önermiş bu konu hakkında pek bi fikir sahibi değilim.

Fransız tüy dökümü olsaydı kanat uçlarındaki tüylerde olmamalı değil miydi çok tuhaf... kendini yolmuşa daha çok benziyor anlam veremedim.

kuru toz derken ?
tnxxl.jpg

Geri