Karadeniz Pet

Tüy için Fertivit İşe yarar mı?

Kuzey Kara

Meraklı Üye
Merhabalar, erkek kuşum biraz tüy döküyor. Tüye girdi galiba. Elimde fertivit var verselelaga'nın. Acaba bu işe yarar mı? Tüy için hangi grup vitaminler iyi gelir?

Ekstra soru: Dişi kuşum aşırı kalamar kemiği tüketiyor. Ama çiftleşme belirtisi görmedim. Bir de yuvalığa hiç ilgili değil. Acaba ben mi kaçırdım çiftleşmeyi? Yoksa başka bir durum mu söz konusu?

Teşekkürler.

Fertivit İçeriği Şöyle:

İçindekiler: Laktoz,glikoz,vitaminler, amino asitler, eser elementler Katkı maddeleri: Vitamin A (I.U.) 3000000; Vitamin D3 (I.U.) 22000; Vitamin E (mg) 20000; Vitamin C (mg) 13000; Vitamin B1 (mg) 900; Vitamin B2 (mg) 3500; Vitamin B6 (mg) 1300; Vitamin B12 (mg) 6; Vitamin K3 (mg) 650; E1 Demir (mg) 2500; E2 kalsiyum iyodit (mg) 100; E4 bakır sülfat pentahidrat (mg) 500; E5 manganez oksit (mg) 5000; E6 çinko oksit 4500; Biotin (mg) 220; D-pantotenat, kalsiyum (mg) 2400; Niasin (mg) 17500; Folik asit (mg) 330; L-lisin (mg) 20000; DL-metionin (mg) 300000.

Son düzenleme:
Tüye giren kuşa b complex vitaminler verilir yani b vitaminleri verilir b1 olurb12 vs bu vitaminlerde doğal olarak yulafta bulunur istersen yulaf al ve yanında bi b vitamini ama elindekinde bütün vitaminler var sanırsam onuda kullanabilirsin.

Fertivit'te e vitamini yüksek olduğundan üreme kondisyonunu arttırmak, kuşları kızıştırmak için verilir. Tüyde olan, tüy sorunu olan, tüyleri düzgün çıkmayan kuşlara ise nekton bio veriliyor. Ben tüye giren ya da girecek kuşlarıma süreci daha rahat atlatmaları için nekton bio veriyorum.

tüy dönemini ve tüy sorunları için biotin yani b7 vitamini kullanılır.her vitamının vucutta etkılerı ayrıdır.komple b vitamını grupları tuyler için yada tüylere ıyı gelır dıyemeyız.
b7 ile bırlıkte belirli minarallerde tüyler için olmazsa olmazdır.ferivit tüy sorunu aşmak için düşünülürse eger içerik olarak minerel yönünden biraz eksikleri var.fakat tüy dönemini aşmanızda size birçok vitamınden daha çok yardımcı olur orjınalını bulabıldiğiniz takdirde.
kısacası sorunuza cvp biotin + minaraller
türkiyede bu tavsiye edilen markaların orjınalını bulmak bir hayli zor.buyuzden tavsiye edilen markaların orjınal olup olmadıgına dıkkat edın.
keyifli hobiler

Geri