Karadeniz Pet

Tüy kökünde kan!

Duygu

Yeni Üye
Merhaba benim muhabbet kuşum erik 1 aydan fazla bir süredir tüy dökümünde.uzun kanat ve tüy kökleri de döküldü birkaç kere.ama birkaç gün önce kanat tüylerinin orda ufak bi kan gördüm.kanat altında filan kanama yok çok şükür ama kanadının köşesinin dediğim yerinde kendisi tüyü çekerken kök ucu orda kalmış sanırım.kanal gibi bizdeki damar gibi bişey ufacık.o hafif kanlı gibi .bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?bu bir soruna yol açar mı?erik ağrı veya acı çekiyor mudur bu yüzden?erik in uçmasında bir sorun yok ve neşesi gayet yerinde oğluşumun hiçbir değişiklik olmadı birşeyinde,herşey eskisi gibi.ayrıca vitamin ve gıda takviyesi vs.yapığım halde neden tüyden çıkamıyor hala anlamış değilim cevaplarınızı bekliyorum!
not:erik i 4 aylıkken aldık ve şuan 1 yaşında.bize çok alışık ekim ayında bir eş getirdik ona.anlaşıyorlar ama daha çiftleşmediler dişimiz kızışmadığı için dişimiz limon çok kıskanç ve saldırgan oluyor bazen.bunun da onda strese neden olduğunu düşünüyorum.[/B]

Son düzenleme:
çekemiyorum ki tam cekicem telefona atlıyor. telefonla oynamayı cok seviyor. deniyeyim tekrar.

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle filiz ucudur, kırılıp çok ufak şekilde orada kalacağını sanmıyorum, büyük ihtimalle uzayacaktır, sertleştikçe kırmızı yerine beyaz renk alacaktır. Tüyden çabuk çıkması için mama ve vitamin takviyesi yapın, Yavru almak istiyorsanız, Kafesiniz sessiz sakin bir ortamda kapısı her daim kapalı, yuvalığa paralel tek bir tahta tünek, olmazsa olmaz şartlarından

Fotoğraf ekle Duygun hanım.. Tam tarif ettiğin yerin net fotoğrafını görelim.

mrb levent bey başka sorularım olucak size.bi zahmet bakabilir misiniz?o dediğim yerdeki durum yok oldu,normale döndü sanırım kendiliğinden.bir fotoğraflarını ekledim ama bu sefer sorularım başka:)GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE MAVİ BİR ERKEK VE SARI BİR DİŞİ KUŞUM VAR.DİŞİYİ SONRA ALDIK OĞLUŞUMA EKİM'DE ALIRKEN 3-4 AYLIK DENİLDİ.ŞUAN 6-7 AYLIK OLMASI LAZIM BU DURUMDA.KAÇ AYLIKTIR SİZCE?ERKEK KUŞUM 1 YAŞINDA DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ONU DA NİSANDA GETİRDİK.4 AYLIK DENİLMİŞTİ.ERKEK OLAN ERİK İN TÜY DÖKÜMÜ HİÇ BİTMİYOR TÜM GIDA VE VİTAMİN TAKVİYEME RAĞMEN.KIZIŞTIĞI İÇİN Bİ EŞ ALMA GEREĞİ DUYMUŞTUK.ERİK BİZE ÇOK ALIŞKIN VE ÇOK GÜZEL KONUŞUYOR GEVEZEM:)KAÇ AYDIR DİŞİYİ BEKLİYOR YAVRUM YAZIK:(ÇOK GÜZEL ÖPÜŞÜP OYNAŞIYORLAR.AĞIZDAN YEM VERME FİLAN HERŞEY TAMAM.YUVA ALDIK AMA TAKMADIK DİŞİMİZ LİMON UN HAZIR OLMASINI BEKLEDİĞİMİZDEN.TAKALIM MI?Bİ DE HEP DIŞARDALAR ZATEN,KAPISI AÇIK KAFESİN HEP.DİŞİ ÇOK KISKANÇ VE BU YÜZDEN SALDIRGANLAŞIYOR.ERİK ONDAN KORKUYOR.STRES YÜZÜNDEN OLDUĞUNU VE BU SÜRECİN UZADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.FOTODA KAFASINDAKİ TÜY KAPSÜLLERİ BELLİ DEĞİL GİBİ AMA KAFASI HEP BUNLARLA DOLU OLUYOR.BU KONUDA NE YAPABİLİRİM,Bİ İLAÇ VAR MI KULLANABİLECEĞİM?BİRAZ UZUN OLDU AMA OKUYUP CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.[COLOR="Silver

[/COLOR][url=http://hizliresim.com/12LOXb][img]http://i.hizliresim.com/12LOXb.jpg[/img][/url][COLOR="Silver"]

teşekkürler ali ismail bey.peki bu fotoğrafa bakarak görüşleriniz neler?

Son düzenleme:
Arkadaki heykelcikler çok güzelmiş, mitoloji ve roma savaşçı figürleri sanırım, :)
Şaka maka dişiniz hazır değil zaman gerekli biraz, mama ve vitamine devam, sitede çok güzel mama tarifleri var oraya bakabilirsiniz

teşekkür ederiz ali ismail bey,eşimin kurşun asker koleksiyonu o :) güzel çıkmış fotoda.anlıyorum,bakarım sağolun.dişimiz kaç aylıktır sizce? bi de dişi kesin değil mi?

Son düzenleme:
kesin yaş tahmini için yan profilden yakın çekim , cinsiyet için ön profilden burun delikleri görünecek şekilde yakın çekin resim yüklerseniz daha net cevaplar verebilir üstatlarımız

O kanama Filiz ucudur merak etmeyin bir şey olmaz kuslariniz güzel maşallah yuvaligi takmaniz gerekir dişi bu yüzden agresiflesiyor olabilir

ohh iyi o zaman,sevindim buna.endişelenmiştim çok.sizler gibi bilgili ve tecrübeli kişilerden öğrenince içi rahatlıyor insanın.teşekkürler yusuf kürşat bey.sağolun,maşşallah çok güzel ve tatlılar bebişlerim.çok seviyorum onları ve çok düşkünüm onlara.erkek olan erik e kıyamadığımdan hiç kafeste tutmuyorum çünkü dişi limon kafeste çok agresif ve saldırgan davranıyor,erik çok korkuyor.dışarda normal ama.yuvalığı takayım bakalım.

teşekkürler levent bey.yuvalık konusunda ne tavsiye edersiniz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:02 -->-> Daha önceki mesaj 16:00 --

teşekkür ederim ali ismail bey.öyle foto çekip koyayım o zaman.

Geri