petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüy mü yok yoksa yaramı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve cipet tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. cipet

cipet New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşu aldığımdan beri iki kanadının da aynı yerinde böyle bişey var

Canlılığında hiçbir sıkıntı yok hareketli kuş halsizlik yok dışkısında problem yok bu nedir acaba?

2. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Yaraya benziyor, biraz da ıslaklık var gibi yara sanırım. Siz ne olur ne olmaz bir merhem kullanabilirsiniz. İki tarafta da olması biraz tuhaf. HAngi merhem olur bilmiyorum, bu nedenle site içinde arama yaparak önerilen merhemlerden birini kullanabilirsiniz. Çünkü orası gaganın yetişebildiği bir yer zehirlemeyelim kuşu. Eğer varsa önce Batticon sürmenizi tavsiye ederim. Merhemi fazla kalın sürmeyin, kuşunuz temizlemek için uğraşırsa yarayı da deşebilir. Örneğin gece de kaşınırlar ama sürer sürmez kafesine bırakıp ışığı kapatırsanız daha az kaşır, daha çabuk uyur. Yara olma ihtimaline karşı mikrop kapmamasına özen gösterin, kafes temizliğine bu süreçte her zamankinden çok dikkat edin. Geçmiş olsun.

3. cipet

cipet New Member

Beğenileri:
    0
    Islak olmasının sebebi yeni duş aldı duş alınca daha net belli olduğu için fotoğrafını çektim ondan aldığımdan beri böyle ne ilerledi ne geri gitti orasını kaşıyınca bişey de demiyor canı yanmıyor sanırım kremlere de bakarım ben teşekkürler :)

4. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Rica ederim. Akıntı zannettim ıslaklık görünce. Ne kadar zamandır böyle bilmiyorum ama insanlardaki saçkıran illeti gibi kuşlarda da buna sebep olacak bir dış parazit var mıdır acaba :) UStalar daha tatmin edici cevaplar verecektir. Geçmiş olsun, umarım önemli bir durum değildir.

5. cipet

cipet New Member

Beğenileri:
    0
    2 aydır bende 2 aydır da böyle yani.

6. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Muhtemelen doğuştan böyledir, uçmasına, yemesine, içmesine engel olmuyorsa sıkıntı olacağını sanmıyorum ama iyi bilen birinin fikrini almak lazım. Tekrar geçmiş olsun.

7. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    yag bezesi oluşuyor gıbı görunuyor ileride dahada buyuyecekdır

8. cipet

cipet New Member

Beğenileri:
    0
    Valla veteriner olsa burada götürecem de yok ne yapmalıyım

9. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member