Karadeniz Pet

...Tüy Sorunu Acil Yardım Lütfen...

Ahmet Sırma

Meraklı Üye
Arkadaşlar bu 1.5 haftalık bir yavru yani yaklaşık 13 14 günlük. Ancak çok sıska ve tüyleri dökük bir şekilde. 6 tane yavrudan sadece bu böyle acaba annesi bunu yeterince besleyemiyor olabilirmi. Ayrıca bundan küçük 2 yavru daha var onlar bundan daha büyük ve tüylü duruyor. Yavruyu çabuk güçlendirecek bir karışım vs. bilen yada bu konuda bir bilgisi veya fikri olan varsa çok sevinirim...

ey6IN1IAj

paAD9SGsj

f0LHWzB4j

mama veriyormusun kuslara?

Mamaya, B vitamini takviyesi yapabilirsin.. Kış mevsiminde Ispanak, domates, lahana, dereotu, yeşil biber, yumurta bunlardan bulabildiklerini verebilirsin kuşlarına.. Havuç bünye gelişimini hızlandırır. Bazı üretici arkadaslar yumurtanın beyazının tüy gelişimini hızlandırdığını söylüyorlar..

Mamaya, B vitamini takviyesi yapabilirsin.. Kış mevsiminde Ispanak, domates, lahana, dereotu, yeşil biber, yumurta bunlardan bulabildiklerini verebilirsin kuşlarına.. Havuç bünye gelişimini hızlandırır. Bazı üretici arkadaslar yumurtanın beyazının tüy gelişimini hızlandırdığını söylüyorlar..

Bunların fazlası mamanın içinde var uyguladığım şeylerde benim anlamadığım bu yavrunun kardeşi var kendisinden 5 gün küçük ama kendisinden daha tüylü ve büyük duruyor gözleri henüz dün açıldı o yavrununda bu neden böyle tüysüz yolunuş gibi duruyor onu anlaymadım.

Yolunmuş mu çıkmamış mı bana çıkmamış gibi geldi

Valla bende anlayamadım zaten kuşta hiç et yok derisi kemiğine yapışmış kursağıda ne zaman baksam çok az dolu. Elle beslemeyi denedim fazla yemiyor çok az yiyor.

Geri