Karadeniz Pet

Tüy sorunu

Haktas59

Yeni Üye
Herkese merhaba. Kuşumun kafesini 2 günde bir temizliyorum. Temizlerken ufak ufak bir sürü tüy çıkıyor kafesinden. Böyle tüy dökmesi normalmidir. Eğer normal isede bu nekadar sürer ve yapmam gerekenler nelerdir. Herkese saygılar.

Kuşunuzu beslerken, enerjisi yüksek besinler veriyor olabilirsiniz, bunu bir gözden geçirin.. tüy değişimine girmiş olabilir kuşunuz.. kafesteyken sürekli kaşınma durumu oluyorsa tüye girmiştir. Önce bunu tespit etmelisiniz.

Evet sürekli kaşınıyor. Ne tür besinler kullanmam gerek.

Enerjisi yüksek besinleri vermeyin öncelikle kuşunuza.. kuş sıcaklıyor sonra tüylerini dökmeye baslıyor kaşınma ile.. 1 gün yulaf, 1 gün normal yem verin.. Suluguna vitamin koyun.. kuşun bulundugu yer güneş alan bir yer ise suluktayı suyu günlük tazeleyin.. 1 gün vitaminli su , diğer gün taze su verin.. Sıcaklarda vitamini uzun süre bırakmak riskli..

Enerjisi yüksek besinleri vermeyin öncelikle kuşunuza.. kuş sıcaklıyor sonra tüylerini dökmeye baslıyor kaşınma ile.. 1 gün yulaf, 1 gün normal yem verin.. Suluguna vitamin koyun.. kuşun bulundugu yer güneş alan bir yer ise suluktayı suyu günlük tazeleyin.. 1 gün vitaminli su , diğer gün taze su verin.. Sıcaklarda vitamini uzun süre bırakmak riskli..

Vitamin için tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı?
Bende vitamin takviyesi yapmayı düşünüyorum. Petshopa gitmeden önce markalar hakkında bilgi almak istedim.

petshop degilde cevrenizdeki veterinerleri arastırın.. veterinerlerde cok etkili vitaminler satılıyor.. hem bir tanışmış olursunuz..

Geri