petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

tüy ve tırnak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve BebeQ61 tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Arkadaslar merhabalar muhabbet kusum 4 aylık neredeyse 5 ay olucak hatta fakat su zamana kadar merak ettiklerimi sormak istiyorum cünkü hassasım bu konularda bir sorunu olsada önceden cözmek isterim. Muhabbet kusumun kasınma problemi vardı asırı olmasada az da sayılmaz fakat tüyleri yenileniyor diye birsey yapmadım ayrıca pire bit konularını arastırdım hic benzer birseyle karsılasmadım ayrıca 2 günde 1 muhakkak temizlerim kafesini ve icindekileri. Eğer tüy sorunundan kaynaklanıyorsa eğer normal mi 4 ay da cünkü demin baktım kuyruğu tamamlandı diye sevinirken uzun tüy düsmüs kücücük bir kuyrukla karsılastım resimleride asağıda yüklüyorum. İkinci sorum ise tırnak sorunu asla kesemiceğimi bildiğim icin malum havalarda soğuk götüremiyorum veterinere tahta tünek aldım ama fazla faydasını göremedim ne yapmam gerek?

#1 BebeQ61, 29 Aralık 2014
    Son düzenleme: 29 Aralık 2014
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    #2 Levent ACAR, 29 Aralık 2014
    Son düzenleme: 29 Aralık 2014
  3. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Diğer tüylerinde sorun yok hatta tüy dökmesi öyle asırı yok 3 aylıkken vardı yemden kaynaklandığını düsünerek yemini değistirdim düzeldi ama kanat ici tüyleri nasıl olur bilmiyorum ama orada tüy fazla yok sadece diğerlerinde problem yok konuyuda incelicem hemen tskler

4. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    bence normal kaşınması resimde görünmuyor yinede içinizin rahatlaması için gece kafese bir parça pamuk koyun sabah erkenden pamugu alıp ınceleyın eger parazit var ise beyaz zemin üzerinde çok rahat belli olurlar

5. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Aslında inceledim bit yada pireden süphelendiğimde tırnakları heryere takıldığı icin pamuk denemedim ama gece olunca pit yada pireler daha cok dısarı cıkarmıs gözükürmüs yani inceledim baktım yok tünekten olabilir mi dedim onuda inceledim yok özellikle ben sevdiğimde kasınıyor haha ben parazit yapıyorum herhalde :D ama kuyruk canımı sıktı o konuyu inceledim ama kanaması yok cok sükür normal herhalde ayına göre bide kanat altında tüy cok olur mu ki?

6. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
    Hocam bence gaga ve tırnakları kesmemek en iyisi değilmi? Sonuçda doğada bunlar kesilmiyor bilgi verirmisiniz

7. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    bencede ama kesilmeyince daha tehlikeli bir yere takılınca tırnak koparda birsey olur diye korkuyorsun

8. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
    böyle bi ihtimaldemi var bunu bilmiyodum ama kesilcekse vetirener kesmesi lazım sonçda :D sonuçda damarlar var

9. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Kesen kesiyor valla bende hayatta kesemem :) Evet benim muhabbet kusumun takılıyor ayakları bazen :)

Sayfayı Paylaş