Karadeniz Pet

tüy ve tırnak

BebeQ61

Meraklı Üye
Arkadaslar merhabalar muhabbet kusum 4 aylık neredeyse 5 ay olucak hatta fakat su zamana kadar merak ettiklerimi sormak istiyorum cünkü hassasım bu konularda bir sorunu olsada önceden cözmek isterim. Muhabbet kusumun kasınma problemi vardı asırı olmasada az da sayılmaz fakat tüyleri yenileniyor diye birsey yapmadım ayrıca pire bit konularını arastırdım hic benzer birseyle karsılasmadım ayrıca 2 günde 1 muhakkak temizlerim kafesini ve icindekileri. Eğer tüy sorunundan kaynaklanıyorsa eğer normal mi 4 ay da cünkü demin baktım kuyruğu tamamlandı diye sevinirken uzun tüy düsmüs kücücük bir kuyrukla karsılastım resimleride asağıda yüklüyorum. İkinci sorum ise tırnak sorunu asla kesemiceğimi bildiğim icin malum havalarda soğuk götüremiyorum veterinere tahta tünek aldım ama fazla faydasını göremedim ne yapmam gerek?

Son düzenleme:
Selam, sondan başlayayım. Şu an tırnak boyları normal. Kesmeye gerek yok bence. Sorun sadece kuyruk tüyünde mi kanat tüylerinde de sıkıntı var mı, uçabiliyor mu?
Şu konuyu bir inceler misin? ==> http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...-dokumu-hastaligi-tedavisi-g0rky06-25006.html

Diğer tüylerinde sorun yok hatta tüy dökmesi öyle asırı yok 3 aylıkken vardı yemden kaynaklandığını düsünerek yemini değistirdim düzeldi ama kanat ici tüyleri nasıl olur bilmiyorum ama orada tüy fazla yok sadece diğerlerinde problem yok konuyuda incelicem hemen tskler

bence normal kaşınması resimde görünmuyor yinede içinizin rahatlaması için gece kafese bir parça pamuk koyun sabah erkenden pamugu alıp ınceleyın eger parazit var ise beyaz zemin üzerinde çok rahat belli olurlar

bence normal kaşınması resimde görünmuyor yinede içinizin rahatlaması için gece kafese bir parça pamuk koyun sabah erkenden pamugu alıp ınceleyın eger parazit var ise beyaz zemin üzerinde çok rahat belli olurlar

Aslında inceledim bit yada pireden süphelendiğimde tırnakları heryere takıldığı icin pamuk denemedim ama gece olunca pit yada pireler daha cok dısarı cıkarmıs gözükürmüs yani inceledim baktım yok tünekten olabilir mi dedim onuda inceledim yok özellikle ben sevdiğimde kasınıyor haha ben parazit yapıyorum herhalde :D ama kuyruk canımı sıktı o konuyu inceledim ama kanaması yok cok sükür normal herhalde ayına göre bide kanat altında tüy cok olur mu ki?

Hocam bence gaga ve tırnakları kesmemek en iyisi değilmi? Sonuçda doğada bunlar kesilmiyor bilgi verirmisiniz

böyle bi ihtimaldemi var bunu bilmiyodum ama kesilcekse vetirener kesmesi lazım sonçda :D sonuçda damarlar var

Geri