petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

tüy yolma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Aynur AL tarafından 4 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Aynur AL

Aynur AL New Member

Beğenileri:
    0
    merhabalar..
    benim 15 aylik erkek muhabbet kusum var.. yanliz besliyorum.. muhabbet kusumda bir kac zamandir tuy dökuntusu oldukca fazlalasti.. tuy degisimi sandim ama dun resmen gogus kismindaki tuyleri yoldugunu gordum.. bu aralar durgun eskisi gibi cokta konusmuyor.. tuylerini yolmasin diye devamli aklini dagitmaya calisiyorum ama o ilk firsatta kafese girip asiri derecede kasiniyor silkeleniyor.. uzun kanat ve kuyruk tuyude koptu uzun mesafe ucmakta zorlaniyor.. bitlenmis olabilirmi diyede dusunuyorum ama yolarkende gordum tuylerini..
    ne yapmaliyim lutfen birseyler tavsiye edermisin veya avrupa yakasinda kustan anlayan bir veteriner.. ailecek asıri derece baglandik birsey olacak diye cok korkuyoruz..

2. Mustafa KRBCK

Beğenileri:
    0
    Yanına eş istiyor olabilir .

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Bir değişiklikten dolayı stresse girmiş ya da canı çok sıkılıyor olabilir.

4. Deniz HAN

Deniz HAN New Member

Beğenileri:
    0
    kafesınde oyuncak falan yoksa oyunak ayna zıl gıbı seyler koyun.ılgısızlıkden olabılır

5. R.MANTARCI

R.MANTARCI New Member

Beğenileri:
    0
    Eş al yavruları olsun

6. Aynur AL

Aynur AL New Member

Beğenileri:
    0
    bende strese girdiginden süpheleniyorum.. bu aralar biraz ilgilenemedim.. bit olmadigina nasil emin olabilirim.. eş almak istemiyorum.. yavrulari olursa onca kusa bakamam alisirim verememde.. kafesi buyuk oyuncakli falan ama ayna yok ayna asayim acaba..

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Büyük ihtimalle stresle alakalıdır.

8. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    tek ve evde beslenen kuşlarda bit olasılıgı çok düşüktür bit sorunu olmadıgı kanaatindeyim. kuşunuz yalnızlıktan sıkılmış sizinde ilginiz azalmış ve bu durumdan dolayı strese girmiştir.. yapabileceğiniz en iyi şey 6 7 aylık bir dişi almak

9. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    #9 Uğur GENÇ, 4 Mart 2015
    Son düzenleme: 4 Mart 2015
  10. Aynur AL

Aynur AL New Member

Beğenileri:
    0
    evet bende bitten cok fazla suphelenmiyorum ilk aldigimda bitliydi ve deliler gibi kendini biryerlere surtup kasitiyordu.. simdi kasitip kasitip kopartiyo..
    acaba eş alsam yuvalik takmasam yavrulamadan yasarlarmi? eş alirsam bize olan ilgisi tamamen biter zaten küs bize..
    2 gun evde yanliz birakmak zorunda kaldim ondan sonra boyle oldu.. ama gunlerdir devamli onunla ilgilenmeye calisiyorum o uine ilk firsatta tuy yoluyor..:(
    ben önce aci sprey ve aynayi deniyeyim eger yine mutsuzsa es almayi dusuneyim.. insaallah duzelir..

11. Emre BİLEN

Beğenileri:
    0
    tek ve ilgilenilmiyorsa strese girmiş olabilir eş alın bence

12. Mustafa KRBCK

Beğenileri:
    0
    Ayna koymanızı önermem. Buda bir canlı sonuçta. Bencede en iyisi yanına dişi bir kuş alın. kuşun psikolojisi bozulmasın ayna ile :)

#12 Mustafa KRBCK, 4 Mart 2015
    Son düzenleme: 4 Mart 2015
  13. akdas2000

akdas2000 New Member

Beğenileri:
    1
    Kesinlikle ayna koymayın. Aynadaki karşılığından tepki almadığını anlayınca daha büyük bunalıma girebilir. Hatta intihar a kadar gidebilir allah korusun. Ayna koymayın da ne yaparsanız yapın. İnşallah yakında düzelir :)

14. Aynur AL

Aynur AL New Member

Beğenileri:
    0
    simdi pet shoptan geliyorum aynada aldim ama asla koymam bu söylediklerinizden sonra.. aci sprey aldim birde olasi bit varsa diye avimec damlaticam enseye.. bolca ilgilenmeye calisiyorum.. insaallah duzelecek.. en son care es alacagim yoksa..
    cok soru sordum ama es yerine arkadas yine erkek birkus alsam 2 erkek kus kavga edermi acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:56 -->-> Daha önceki mesaj 19:41 --

muhabbet kusumun tuy yolma sorunu vardi.. once ensesine bit varsa diye avimec damlattim sonrada 1 kez aci sprey sıktım uzaktan.. hala kasinmaya devam ediyor ara ara cok kasiniyor ama hic tuy kopartmiyor yani iki gundur 1 tane bile tuy dusmedi kafese..
    bugun diger gunlere gore daha cok hareketli bizimle bayagi ilgilendi daha cok uctu yanliz kanatlarini arasira havaya kaldiriyor uzun kanat tuyu kopmustu yeri kanamis biraz aciyor olabilir. birde devamli gagasini ve ayaklarini kasitiyor mantar olabilirmi diye suphelendim..
    bana gercekten muhabbet kusundan anlayan bir veteriner fatih civarinda tavsiye edermisiniz..

15. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    Tüy dokumu ve stres ayni zaman denk gelmiş sanki mantar belirtisi yok bence

Sayfayı Paylaş