Karadeniz Pet

tüyde olan kuşum hasta yardım bekliyorum

Gülşen ÖZDEMİR

Paylaşımcı Üye
merhaba arkadaşlar uzun süredir giremiyorum mubişlerimden birinin hastalanması sonucu yardımınıza ihtiyacım var şuan tüyde ondan bu kadar keyifsiz olduğunu düşündüm ama kabarmaya başladı bugünde dışkısı poposuna yapışmaya başlamış ishal değil ama ,pek birşeyde yemiyor kurtarmak istiyorum yardımcı olun lütfen .video aşşağıda seste çıkarıyo nesef alırken geç kalmış olabilirim :(

[YOUTUBE]GPxHe5AafXI[/YOUTUBE]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:58 -->-> Daha önceki mesaj 19:48 --

Annem cami açmış hava alsın diye 10 dk 2 gün önce ondan usuttu sanırım ;(

geçmiş olsun tam olarak neyi olduğunu anlayamadım ben nefes alıp verirken zorlanmasını kesmek için supervet D solasyon kullanmalısın bu kabarıklık bağırsak enfeksiyonuda var anladım kadarıyla 2 gün supervet ver sonrasında avidare bağırsak antibaktireyl bunu al suyuna 2 cc at Bunla birlikte suluğa elinde olan vitaminden de katabilirsin 1-2 cc umarım kısa zamanda toplar.

Aynı sıkıntıda olan bir kuşa uyguladığımız tedavi yöntemi , Levent abinin yazdığı gibi Neo-terramycin + Vitamin hergün suluğuna bıçak ucu kadar ekleyerek 1 hafta kullandık aynı zamanda sadece dal darı verdim, normal yem vermedim tozundan etkilenmesin diye, 2 günde kafesin tabanında vicks beklettim. Çok şükür olumlu sonuçlar aldım, sadece kuş aşırı yorulunca vikleme hırıltı oluyor ama dinlenince geçiyor,

teşekkür ederim hepinize.levent abi cumartesi günü nereden bulabilirim bu ilacı yemde yemiyor gündüz evde olmadığım için göremiyorum ama sıcak su koyunca rahatlıyor hayvan ve hala yaşıyor düzeltilebilir durumda.aç kalmasın diye sırınga ile bisküvi yedirdim biraz onada pek gönüllü değil.dal darı asmıştım onu yemiş sanırım her yeri tüyde olduğu için kursak dolumu boşmu anlayamıyorum. dayanıcak durumdamı acaba :Sgökhan beyin dediği gibi yorulunca yapıyor o sesi kendi halinde iken yapmıyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:40 -->-> Daha önceki mesaj 08:37 --

@kaan77 teşekkür ederim
@Gökhan kaplan teşekkür ederim kafesinde herşey var dal darı yemiş sadece onada şükür birz daha dayanabilirse ilacıda bulursam hemen başlıycam tedaviye
@Levent ACAR abi sağol acaba insanlar için olan a-ferin biraz tozunu eklesek içirsek olurmu :( bulamazsam o ilacı eğer acil uygulama olarak verilebilirmi.

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun gülşen hanım levent abinin yazdığı yöntemle kendine gelir kısa zamanda inşallah. Hastalığı tüye denk gelmesi kötü olmuş :(

Çok geçmiş olsun gülşen hanım levent abinin yazdığı yöntemle kendine gelir kısa zamanda inşallah. Hastalığı tüye denk gelmesi kötü olmuş :(
teşekkür ederim ,hiç sormayın orasını, tüyde diye halsiz zannettim farketmedim . ama dayanıyor geç kalmaz isem bulucam ilacı.

Geri