petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

tüydeki kuslarim hakkinda bakarmisiniz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bysmtnc tarafından 30 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar hepinize iyi hobiler. ben daha öncede konu acmistim.yeni kafesim gelince çift olan kuslarimi ayirdim.suan 10gundur ayrilar.ayirmadan önce tuye girdiler ikisi de hala tüyde uzun zaman oldu yani. dişi biraz daha toparladi gibi ancak erkek baya kapsül yaptı. az önce ciftlesme sesi dinlettim kuslara.erkek kuş baya hareketlendi yuvalik tunegine kur yapti tünekte baya ileri geri hareketlendi öttü felan.sormak istediğim disi ve erkek resimlerine bakarak ayirma süresi 15-20 gün olduğunda disiyi erkeğin yanına atayimmi? illa tüy bitmesini beklemelimiyim.? bir de erkek kusun durusunda bir problem var mi? biraz kambur duruyor gibi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:56 -->-> Daha önceki mesaj 18:47 --

guncellllll

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    tüyden çıkmaları 2-3 ayı bulabiliyor , b vitamini takviyesi yapabilirsiniz çiftleri tüydeyken ayıracaksınız diyede bir şart yok

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  4. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0

diyelim 3hafta ayri durdular.ama erkek hala tüyde disiyi koyunca tuyde diye ayirdigim sure bosa gitmis olcakmi.

5. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  6. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    tüyden önce 3aydan fazla icraat olmadığı icin ayirdim.o sırada tuye girdiler. foruma sordum tuyde olsun ayirin cevabi geldi.bende ayirdim.

7. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Özletmek maksatlı ayırdıysan tamam, ben tüye girdikleri için ayırdın sandım. :)

8. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    o zaman tavsiyen nedir abi.tuyden cikinca mi birlestirmek mi yoksa 3hafta felan olunca tuyden cikmasa bile birlestirmek mi?

9. Adem HEND@N

Adem HEND@N New Member

Beğenileri:
    0
    Birleştire bilirsin. Tüydeyken sorun olmaz. Belkide dişi hazır tüy döküyorken popo tüylerinide dökebilir. Oda yumurtanı habercisidir :)

Sayfayı Paylaş