Karadeniz Pet

Tüye giren çift adayları

• Konbuyu başlatan ferhat yöndemli
  • Başlangıç tarihi
F

ferhat yöndemli

Guest
Merhabalar iyi forumlar, yaklasık 15 gün kadar önce erkek kuşuma bir dişi aldım ve birkaç gün ayrı kafeslerde bekletim ve sonrasında erkeğin bulunduğu kafese dişiyi koydum fakat 4-5 gün sonra kavga etmeye başladılar ve tekrar ayırmak zorunda kaldım.Bir haftadır ayrı kafeslerde duruyorlar kafesler yanyana.Son bir iki gündür çiftleşme sesi dinletiyorum(günde yarım saat kadar) ve faydasını gördüm erkeğin kafesini açtığımda hemen dişinin yanına gidiyor ve dişide ona karşılık veriyor yani işler yoluna girdi gibi;) ama benim sorunum kuşlar tüye girdi önce erkek şimdide dişi tüy dönemine girdi sizce bunları birlestireyim mi yoksa tüy dönemleri bitene kadar ayrı mı takılsınlar?:confused: Tavsiyeleriniz nelerdir, şimdiden çok teşekkür ederim.

Ben sizin yerinizde olsam kafesleri yan yana koyardım tüy bitimine kadar sabreder sonra birleştirirdim. Karar sizin

Benim de planım oydu aslında hatta hala öyle düşünüyorum ama şimdi anlaştıklarını gördüm ya birden heves geldi işte;) fazla ayrı kalmaları(yaklasık 20 gün kadar sürüyor zannedersem bu tüy yenileme işleri) sorun olmaz değil mi?

Hiçbir sıkıntı olmaz kafesleri yan yana dursun hatta daha iyi olur alışırlar birbirlerine

Geri