petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüye Girme.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ensar YILMAZ tarafından 5 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Selamlar herkese, muhabbet kuşum tüye giriyor 3 aylık oluyor hatta oldu da diyebiliriz 87 günlük aldığımda 40 günlüktü. Suyuna mineral katıyorum içinde çeşitli mineraller var kutusunda yazıyor aklımda değil ve tüyden çabuk çıkar renklerini canlandırır gibi şeylerde yazıyor, sık sık su koyuyorum banyo yapsın diye seviyorda banyoyu ama haftada bir iki kere anca giriyor zamanını kendi ayarlıyor sanırım :D Başka yapabileceğim birşey varmı tüyden çabuk çıkmasına yardım etmek için.

Bunun dışında arkadaşlarımın oturduğu binanın bahçe katında bir daire var boş hiç kullanılmıyor sıvalı boyalı ama eski ardiye olarak kullanılıyor bağzı odaları binada baya eski bir bina zaten, bunun bir odasında üretim yapmayı düşünüyoruz ancak önümüz kış muhabbet kuşları burada üşürlermi, güvercinlerde sıkıntı olmuyor ama muhabbet kuşları için durum ne olur bilmiyorum içerden bir yalıtım yapsakmı odaya sadece nedir fikirleriniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:30 -->-> Daha önceki mesaj 18:12 --

++++++++++++++++++++++++++

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Yalitim ve isitma gerekebilir. Avi vit, mama ve yulaf verin.

3. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Teşekkürler. Başka görüş belirticek yokmu ?

4. Adalet TOSUN

Adalet TOSUN New Member

Beğenileri:
    1
    Kapısı penceresi sağlam değilse iyi bir yalıtım ve ısıtma kesinlikle gerekecektir. Muhabbet kuşlarında bulunduğu ortamın sıcaklığı 14-15 derecenin altına düşmemeli diye biliyorum ben. Ustalar daha iyi bilir.

5. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Yalıtım olayını zaten düşünüyorduk garanti olsun istiyorum bilgi. Benim kuş 3 aylık ama koyu gri iris çıkmaya başladı arkadaşımın kuşu daha önce videolarını da paylaşmıştık 6-7 aylık civarı onda hiç iris yok bunun nedeni nedir benimki erken mi olgunlaşıyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:40 -->-> Daha önceki mesaj 12:46 --

+++++++++++++++++++++++++++++

Sayfayı Paylaş