Karadeniz Pet

Tüye mi girdi?

maviş ve fıstık

Yeni Üye
Merhaba disi muhabbet kusum 1 hafta 10 gündür cok halsiz duruyor biraz da zayiflama var kafasindan kalin tuyler geliyor surekli kabarik duruyor biraz kasiniyor ababa tuyde mi yoksa hasta mi

Beyaz diken şeklinde tüy kapsülleri varsa tüye girmiş demektir. Tüydeki kuşların halsiz ve durgun olmaları normaldir.

Tşkler peki zayıflamsıda normalmi yumurta maması veriyorum 2 3 gundur kus bugun biraz daha canli peki tuyden nasil kolay cikartirim

Beyaz diken şeklinde tüy kapsülleri varsa tüye girmiş demektir. Tüydeki kuşların halsiz ve durgun olmaları normaldir.

aşırı derece yorgun haraketsiz yem yemesi az benimkide mi acaba tüyde

Yulaf verebilirsiniz. Ayrıca B Vitamini takviyesi yaparak tüyden çabuk ve rahat çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sıcak bir ortamda ise banyo da verilebilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:06 -->-> Daha önceki mesaj 12:04 --

aşırı derece yorgun haraketsiz yem yemesi az benimkide mi acaba tüyde

Tüyde olabilir. Dediğim gibi tüydeki kuşların hareketsiz ve durgun olmaları normaldir.

Yulaf verebilirsiniz. Ayrıca B Vitamini takviyesi yaparak tüyden çabuk ve rahat çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sıcak bir ortamda ise banyo da verilebilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:06 -->-> Daha önceki mesaj 12:04 --

Tüyde olabilir. Dediğim gibi tüydeki kuşların hareketsiz ve durgun olmaları normaldir.

Yulafda aldım beğenip yemiyor :) günde 2 3 defa vereyim ki bir an önce kurtulsun.

yulafı ezip yemine karıştırıyorum

Mamada yapip verebilirsin mamanin icindeki yumurta cok faydali eminim etkisi olur

Arkadaslar dun aksam tuyde olan kusumu disari cikarttim dışkısının rengi kırmızıydı acaba hastalığı nedir neler yapabilrim

Diken gibi beyaz tüy kökleri varsa tüye girmiştir büyük ihtimalle.