Karadeniz Pet

Tüye ne zaman girer ?

daygrameon

Meraklı Üye
Merhabalar arkadaşlar.

Ben kuşumu aldıktan sonra resimleri burada paylaşmıştım. Ama kaç aylık olduğunu sormayı da unuttum kimse de belirtmemişti. Şimdi dikkat ettim ve ceresinin üstünde az miktarda tüyün diken diken gibi olduğunu fark ettim.

Kerata yavaş yavaş büyüyor. Bu ilk aldığım günkü resmi.

kZvbly.jpg

Şimdi 2 sorum var.

1. Kuşum şuanda tahminen kaç aylık ? (Bana geleli 20 gün oldu ve gagasındaki siyahlık geçti)
2. Tüye ne zaman girer ?

Kuş siyahlık geçtiyse 2-3 ay civarıdır.
3 aylık civarı kuşlar ilk tüy değişimini yaparlar.
Maşallah, güle güle besleyin.

Eyvallah hocam sağolasın. Siyahlığı daha 3-4 gün önce tamamen geçti. Sanırım tüye girmek üzere. Girsin kerata zaten çok fazla tüylü. Kanatlarının yanından dışarı taşıyor tüyleri :D Yanaklarındaki tüyleri de ağzına giriyor :D Belki tüye girince düzelir.

3 aylıkken dökülmeye başliyo kuş 2.5-3 aylık

3 aylıkken dökülmeye başliyo kuş 2.5-3 aylık

Bu pet shoplara hiç güvenilmez. Bundan önceki kuşumu bana yavru diye satmıştı. Burada resimlerini paylaştım, meğerse 5-6 aylıktan daha büyükmüş. Gittim değiştirmeye bunu da "daha 1 aylık bile değil" diyerek verdi bana :D Neyse ki öteki 6 aylık gibi yabani değil yavaştan yavaştan alışıyor bana. Kendini sevdiriyor filan. :D

Bu pet shoplara hiç güvenilmez. Bundan önceki kuşumu bana yavru diye satmıştı. Burada resimlerini paylaştım, meğerse 5-6 aylıktan daha büyükmüş. Gittim değiştirmeye bunu da "daha 1 aylık bile değil" diyerek verdi bana :D Neyse ki öteki 6 aylık gibi yabani değil yavaştan yavaştan alışıyor bana. Kendini sevdiriyor filan. :D
Bu yazcaklarım işini düzgün namuslu yapanlara deyil lütfen yanlış anlaşılmasın
Bir aylık kuş yuvada olur bunu sana söyleyerek satan adamın hiç bir dedipine inanma.malesef bence ülkemizin en büyük sorun gğvenilir insan bulmak imkansızlaştı toplumun her katmanında her meslek grubunda yalancı şerefsiz insanlarla doldu taştı aradaki üç beş iyide kötülerin arasından kaybolup gidiyor çok acı bir durum bu millet bu kadar kısa zamanda ne çabuk böle kötü oldu anlamak ümkün deyil bu durum bence terör işsizlik gibi sorunlardan çok daha tehlikeli ve kötü.
İyi insanlar artık bu kötü gidişe dur deyip sesimizi daha fazla çıkarmazsak korkarım bu aşağılık virus gibi topluma bulaşmış kötü üçkağıtcı güvenilmeyen insan modeli hepimizi içşne alıp bizi ülkemizi milletimizi ailemizi yok etçek.

Geri