petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüye ne zaman girer ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve daygrameon tarafından 3 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar arkadaşlar.

Ben kuşumu aldıktan sonra resimleri burada paylaşmıştım. Ama kaç aylık olduğunu sormayı da unuttum kimse de belirtmemişti. Şimdi dikkat ettim ve ceresinin üstünde az miktarda tüyün diken diken gibi olduğunu fark ettim.

Kerata yavaş yavaş büyüyor. Bu ilk aldığım günkü resmi.

Şimdi 2 sorum var.

1. Kuşum şuanda tahminen kaç aylık ? (Bana geleli 20 gün oldu ve gagasındaki siyahlık geçti)
    2. Tüye ne zaman girer ?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuş siyahlık geçtiyse 2-3 ay civarıdır.
    3 aylık civarı kuşlar ilk tüy değişimini yaparlar.
    Maşallah, güle güle besleyin.

3. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Eyvallah hocam sağolasın. Siyahlığı daha 3-4 gün önce tamamen geçti. Sanırım tüye girmek üzere. Girsin kerata zaten çok fazla tüylü. Kanatlarının yanından dışarı taşıyor tüyleri :D Yanaklarındaki tüyleri de ağzına giriyor :D Belki tüye girince düzelir.

4. melihsanver

3 aylıkken dökülmeye başliyo kuş 2.5-3 aylık

5. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Bu pet shoplara hiç güvenilmez. Bundan önceki kuşumu bana yavru diye satmıştı. Burada resimlerini paylaştım, meğerse 5-6 aylıktan daha büyükmüş. Gittim değiştirmeye bunu da "daha 1 aylık bile değil" diyerek verdi bana :D Neyse ki öteki 6 aylık gibi yabani değil yavaştan yavaştan alışıyor bana. Kendini sevdiriyor filan. :D

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu ne zaman tüye girer

,
  2. show jumbolar ilk tuye ne zaman girer