Karadeniz Pet

'TüyGeçirmez' yapım aşamasında

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
60 lık çifthanem salonumuzun ortasında duruyor haliyle kuşların tüylerinden hanımla takışıyoruz arada :). o yüzden balkona taşıyacağım kafesi balkonu kapattırıp kullanım alanına dahil edeceğim için oradada tüy olmasın diye çalışmaya başladım can sıkkınlığından.

amacım 4 yanı çevrili pleksi yapmak. arka ve yanlar sabit ön kapak aşağıya açılır kapanır olacak. yem,su, yuvalık ön kısımda olduğu için sıkıntı olmayacak.
çifthanem aşağıdaki gibi ızgaralı fakat sürgülü değil, temizlik için rahatsızlık vermemek için cifthaneyi yerden yükseltilip sürgülü gibi altlığı kullancam. ilerleyen aşamalarda bir yana delikler açıp havayı dışarı çıkarmak için ufak bir fan olabilir. pleksi led aydınlatma olabilir düşünebilirim.

şimdi arkadaşlardan uğraşcağına şunu al bunu al diyecek olanlar olacaktır. adı üstünde ben hobici olduğum için uğraşmak birşeyler yapmaya çalışmak hoşuma gidiyor.

çifthanem;
dj8B2V.jpg

1. kafesi koyacağım yer mermer küçük gelecek kaldırıp tahta kestirmeyi düşünüyorum.
1PVEyD.jpg

2. pleksiler uygun fiyat olsun diye ince aldığım için yapıştırm a yöntemi yerine vidalama yapıyorum. pleksiler kirli gibi görünüyor üstlerinde jelatin var onlar çıkınca cam gibi
LPZDa1.jpg

3.kafesim sürgülü olmadığı için sürgülü modele çevirmek için resimdeki sarı aparatları kullanıp kafesin altını oraya oturtacağım.
rL61QM.jpg

4. ön pleksinin açılması için cam menteşelerini temin ettim
lY34WE.jpg

5. Cam menteşelerini montesi yapıldı.
Ry0y3R.jpg

6. genel olarak bitti proje ufak tefek detaylar kaldı (aksam pek anlamadılar tabi sabah olunca biraz yadırgamışlar ne oluyor diye anlamaya çalışıyorlardı
27E0jA.jpg

vzJBXz.jpg

LPOqZo.jpg

nPJqjM.jpg

Son düzenleme:
uğraşınızda başarılar dilerim tamamlandıkatn sonraki resimlerini de bekliyoruz

Hayırlı olsun istediğiniz gibi olur inşallah.:)

Hayırlı olsun şimdiden, fotoğrafları görmek isteriz. :)
uğraşınızda başarılar dilerim tamamlandıkatn sonraki resimlerini de bekliyoruz

fotograflar devam edecek teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:18 -->-> Daha önceki mesaj 09:18 --

Hayırlı olsun istediğiniz gibi olur inşallah.:)

inş. teşekkürler

emeğinize sağlık, ortaya güzel bişeyler çıkacak gibi hadı hayırlısı :)

Kolay gelsin uğraşınız güzel olacak gibi

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

emeğinize sağlık, ortaya güzel bişeyler çıkacak gibi hadı hayırlısı :)

inş. çıkacak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:30 -->-> Daha önceki mesaj 09:21 --

4. ön pleksinin açılması için cam menteşelerini temin ettim
lY34WE.jpg

Ben olayı çözemedim ama hayırlı olsun :)

Hımm :) yinede firar ediyor tüyler uçtukları zaman havaya uçuşuyor

balkonda kışın üşümezlerse iyi

balkonda kışın üşümezlerse iyi

balkonumu kapattırıyorum cam balkon şeklinde. çift kuş oldukları için sabit bir yerde durmaları gerekiyor diye balkona taşıcam salonda sabit bir yer olmuyor malesef

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:13 -->-> Daha önceki mesaj 17:04 --

6. genel olarak bitti proje ufak tefek detaylar kaldı (aksam pek anlamadılar tabi sabah olunca biraz yadırgamışlar ne oluyor diye anlamaya çalışıyorlardı
27E0jA.jpg

vzJBXz.jpg

LPOqZo.jpg

nPJqjM.jpg

bu çifthaneler için büyük tüller satılıyordu ya baksaydınız ama böyle de iyi olmus

bu çifthaneler için büyük tüller satılıyordu ya baksaydınız ama böyle de iyi olmus

tül vardı ama yinede çıkıyordu tülden bundan az çıkacağını düşünüyorum bakalım göreceğiz

bu cifthaneyi nerden aldınız bende alcam