petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüyler ile ilgili sıkıntı yardım lütfen..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve BERK GARİPOLAN tarafından 19 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. BERK GARİPOLAN

Sabah kalktığımda kuşda hic bir sıkıntı yoktu 5 6 saat evde yoktum geldiğimde tüyleri bu haldeydi hastalıkmı ney tam olarak bilmiyorum uyku moduda var biraz kuşta gözleri uykulu gibi bakıyo kendini ıslatmada değil bu eğer ilac almam gerekiyorsa gidiyim alıyım yardımlarınızı bekliyorum

[​IMG][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG][/IMG]

[​IMG][/IMG]

2. Bülent ÇAPIK

Bülent ÇAPIK New Member

Beğenileri:
    0
    ilginç geldi bana kendi kendine strese girmiş olabilir veya ıslakmış gibi kafesinde neler var acaba

3. Mustafa DURAN

Mustafa DURAN New Member

Beğenileri:
    0
    tahminim kuşunuz tüyde ve siz yokken sulukta yıkanma denemesi yapmış

4. BERK GARİPOLAN

kafesi normal ekstra bişi yok suluk yemlik gaga taşı tünek var kendini ıslamış olamaz cnkü gazetelerin üstünde 1 damla bile su lekesi fln yoktu ki kafasının üstü böyle sanki şekil verilmiş gibi tüy dökümü olduğundan mı acaba tüyler bir birine girmiş ve sertleşmişler

5. Mustafa DURAN

Mustafa DURAN New Member

Beğenileri:
    0
    evet sertleşmesi tüy dökümünden gaga suluk da olsa bi şekilde kafasını ıslatmıştır diğerinden zaten komple yıkanabiliyorlar :)

6. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    yeni tüyler çıkmaya başlamış benim kuşda da var ama böyle değişik şekillere girmedi kuş hiç çok değişik bişi olmuş bi veterinere göstermekde fayda var

7. İsmail CAN

İsmail CAN New Member

Beğenileri:
    0
    valla kardeş bence (baştan söyleyeyim amacım evde terör değil:) ) sen evde değilken evdeki başka biri çıkardı o esnada jöle ya da su gibi bişeyin içine batan kuşu gördü kafesine koydu ve sana bunu söylemeye çekiniyo :) hastalık mantar vs. olsa bu kadar hızlı etki etmez. kuşun tüy çıkarıyo o çubuk gibi olan nesneler taze tüy...

8. BERK GARİPOLAN

evde kimse yoktu ailecek cıktık hep beraber geri döndük bu durumdaydı hareketlerinde hic bi değişiklik yok ama nasıl ıslatabilir anlamıyorum cnkü sulukta gözle görülür azalmada yok yeni koymustum suyunu yerde su lekesi fln da hic bişi yok anlamış değilim :)

9. İsmail CAN

İsmail CAN New Member

Beğenileri:
    0
    ilk fotoğrafta kuşun göğüs kısmına bakarsak ıslanmış olduğu aşikar. iki tip suluk var hocam. biri ince olanlar dikey tellere sıkışıyor biri de geniş olanlar yatay tellere sıkışıyor. sizdeki muhtemelen yatay tellere sıkıştırılan geniş suluklardan. muhtemelen kafasını oraya soktu. su lekesinin niye oluşmadığına gelince belki fazla dışkıladığı bir bölgede kendini kuruladıysa su damlaları kakaların üstüne geldiği için kağıtta leke yapmamış olabilir...kafesin suluk ve tabanını aynı anda gösterebilen bir foto daha yüklersen yardımcı olmaya çalışırım :)

10. BERK GARİPOLAN

ufak ağızlı suluklardan genişlerden değil geniş olsa tamam ısladı kendini diycemde zaten anca gagası giriyo su alma yerine

11. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kuşta bir sorun yok gaga suluk da olsa yıkanır kuş

12. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuş tüyde ve yıkanma gereği duymuş yormayın hayvanı banyo yaptırın :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

13. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Kuş tüy dökümünde oda sıcaksa bir banyoluk takın arada yıkansın ince sulukda bile yıkanmaya çalışabilir.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu tüy sertleşmesi

,
  2. muhabbet kuşu hastalıkları kafasındaki tüylerin sertleşmesi