Karadeniz Pet

Tüyler ile ilgili sıkıntı yardım lütfen..

• Konbuyu başlatan BERK GARİPOLAN
  • Başlangıç tarihi
B

BERK GARİPOLAN

Guest
Sabah kalktığımda kuşda hic bir sıkıntı yoktu 5 6 saat evde yoktum geldiğimde tüyleri bu haldeydi hastalıkmı ney tam olarak bilmiyorum uyku moduda var biraz kuşta gözleri uykulu gibi bakıyo kendini ıslatmada değil bu eğer ilac almam gerekiyorsa gidiyim alıyım yardımlarınızı bekliyorum

O2qyyn.jpg
[/IMG]

38Dpv0.jpg
[/url][/IMG][/IMG]

O2qyon.jpg
[/IMG]

ilginç geldi bana kendi kendine strese girmiş olabilir veya ıslakmış gibi kafesinde neler var acaba

tahminim kuşunuz tüyde ve siz yokken sulukta yıkanma denemesi yapmış

kafesi normal ekstra bişi yok suluk yemlik gaga taşı tünek var kendini ıslamış olamaz cnkü gazetelerin üstünde 1 damla bile su lekesi fln yoktu ki kafasının üstü böyle sanki şekil verilmiş gibi tüy dökümü olduğundan mı acaba tüyler bir birine girmiş ve sertleşmişler

evet sertleşmesi tüy dökümünden gaga suluk da olsa bi şekilde kafasını ıslatmıştır diğerinden zaten komple yıkanabiliyorlar :)

yeni tüyler çıkmaya başlamış benim kuşda da var ama böyle değişik şekillere girmedi kuş hiç çok değişik bişi olmuş bi veterinere göstermekde fayda var

valla kardeş bence (baştan söyleyeyim amacım evde terör değil:) ) sen evde değilken evdeki başka biri çıkardı o esnada jöle ya da su gibi bişeyin içine batan kuşu gördü kafesine koydu ve sana bunu söylemeye çekiniyo :) hastalık mantar vs. olsa bu kadar hızlı etki etmez. kuşun tüy çıkarıyo o çubuk gibi olan nesneler taze tüy...

evde kimse yoktu ailecek cıktık hep beraber geri döndük bu durumdaydı hareketlerinde hic bi değişiklik yok ama nasıl ıslatabilir anlamıyorum cnkü sulukta gözle görülür azalmada yok yeni koymustum suyunu yerde su lekesi fln da hic bişi yok anlamış değilim :)

ilk fotoğrafta kuşun göğüs kısmına bakarsak ıslanmış olduğu aşikar. iki tip suluk var hocam. biri ince olanlar dikey tellere sıkışıyor biri de geniş olanlar yatay tellere sıkışıyor. sizdeki muhtemelen yatay tellere sıkıştırılan geniş suluklardan. muhtemelen kafasını oraya soktu. su lekesinin niye oluşmadığına gelince belki fazla dışkıladığı bir bölgede kendini kuruladıysa su damlaları kakaların üstüne geldiği için kağıtta leke yapmamış olabilir...kafesin suluk ve tabanını aynı anda gösterebilen bir foto daha yüklersen yardımcı olmaya çalışırım :)

ufak ağızlı suluklardan genişlerden değil geniş olsa tamam ısladı kendini diycemde zaten anca gagası giriyo su alma yerine

kuşta bir sorun yok gaga suluk da olsa yıkanır kuş

Kuş tüyde ve yıkanma gereği duymuş yormayın hayvanı banyo yaptırın :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Kuş tüy dökümünde oda sıcaksa bir banyoluk takın arada yıkansın ince sulukda bile yıkanmaya çalışabilir.

Geri