Karadeniz Pet

Tüyler kendisine zarar verir mi?

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Abajurun üstüne çok konuyor ve tüylerini ağzıyla çekiştiriyor. Kendisine bir zararı olur mu?

Kuşu lifli şeylerden uzak tutun. Kumaş lifleri kuşun midesinde zamanla topaklanıp kuşu öldürüyor. Ben bir kuşumu kafes tülündeki danteller yüzünden kaybettim.

Kuşu lifli şeylerden uzak tutun. Kumaş lifleri kuşun midesinde zamanla topaklanıp kuşu öldürüyor. Ben bir kuşumu kafes tülündeki danteller yüzünden kaybettim.
Bazen kafes tülüyle de oynuyor. O zaman napıcam? Hadi buraya konmasına izin vermesem bile kafes tülünü çıkarmalı mıyım?

Kafes tülünün dantelli kısmını dışarı doğru katlayarak kuşun ulaşmasına engel olabilirsin. Olmadı kalın ketenden bir kılıf dikersin, kuş istediği kadar gevelesin.

Kafes tülünün dantelli kısmını dışarı doğru katlayarak kuşun ulaşmasına engel olabilirsin. Olmadı kalın ketenden bir kılıf dikersin, kuş istediği kadar gevelesin.
Bi de konuyla alakasız ama iki sorum daha olacak birincisi kuşun gece alttaki tünekte uyuması normal mi? (her gece yapmıyor) ikincisi de yemi olmasına rağmen yem kabını gagalayıp ses çıkartmasının sebebi nedir? Gagası kaşınıyor olsa gaga taşı var.Bazen o kadar abartıyor ki çıkardığı sesle sabah uyandırıyor bile.

Tünek değişikliği normal ama yem kabını gagaladığı kısmı tam anlamadım. Olayın bir videosunu çekip yüklersen yorum yapabilirim.

çok hareketli maşallah:) bence kafeste tutmayın dışarı salın enerjisini atsın. Tek derdi kafeste durmak başka derdi yok.Ve arkadaşın dediği gibi alıştığı zaman daha da azalır.

Kuş gerçekten yemliği gagalıyormuş. Tüneğini, zilini gagalayan kuşlar gördüm de bu gagalayacak başka bir şey bulamadı için yemliğini gagalıyor herhalde. Beyaz kağıttan şeritler kesip kafesin kenarına asabilirsin veya çam çırası da olur.

Kuş gerçekten yemliği gagalıyormuş. Tüneğini, zilini gagalayan kuşlar gördüm de bu gagalayacak başka bir şey bulamadı için yemliğini gagalıyor herhalde. Beyaz kağıttan şeritler kesip kafesin kenarına asabilirsin veya çam çırası da olur.
Tamam teşekkürler..

Geri