Karadeniz Pet

tuyler ne zaman tamen cikiyo

serkan burcu

Meraklı Üye
Muhabbet kusumu alirken kuscu 30-35 gunluk demisti kuyrugu bile yoktu ben alali 1 ay oldu. Kafasinda ve kanatlarinin bazi yerlerinde hala hic tuy cikmadi. Civil civil hasta gibide deil ama koltuktan koltuga anca ucabiliyo birazcikta yerde 2 ayda ucmasi gerekmezmiydi?. Yavru kuslarda tam olarak tüyler ne kadar zamanda cikiyo?

28. günde tüm tüyleri eksiksiz tamamlanıyor normalde.. kusunuzun tüylerini annesi yolmus olabilir.. yada kanında hastalık vardır.. foto larını koyarsanız iyi olur.. kusunuz 3 4 aylık olunca tüy değişimine girer.. o zaman eksik tüylerinin bir kısmı cıkar ama tamamının cıkması epey bir zaman alabilir.. Destekleyici besinler verirseniz süreci hızlandırırsınız.

Resim koymayi bi turlu beceremedim kuyruguda yoktu ama o cikti suyuma vitamin damlatiyorum o kadar

hangi vitamini kullanıyorsunuz

tamam, tüy değişimi dönemine girdiginde yeni tüyleri cıkar yavas yavas.. cok yolunma olduysa bir kısmı eksik kalabilir..

Umarim bir kesik kanat vakasi degildir:( foto koymanizda yarar var fotografi hizliresim.com a yukleyip cikan linki buraya koyabilirsiniz.

hocam resim koyabilirseniz daha hızlı yardım alabılırsınız

Ilginize tesekkur ederim hemen deniyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:28 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:29 -->-> Daha önceki mesaj 23:28 --

Sanirim bunu demistiniz
38bEXM

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:57 -->-> Daha önceki mesaj 23:29 --

Umarim bir kesik kanat vakasi degildir:( foto koymanizda yarar var ..............fotografi hizliresim.com a yukleyip cikan linki buraya koyabilirsiniz.[/UOTE]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:00 -->-> Daha önceki mesaj 03:57 --

28. günde tüm tüyleri eksiksiz tamamlanıyor normalde.. kusunuzun tüylerini annesi yolmus olabilir.. yada kanında hastalık vardır.. foto larını koyarsanız iyi olur.. kusunuz 3 4 aylık olunca tüy değişimine girer.. o zaman eksik tüylerinin bir kısmı cıkar ama tamamının cıkması epey bir zaman alabilir.. Destekleyici besinler verirseniz süreci hızlandırırsınız.

Simdiden tesekkurler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:01 -->-> Daha önceki mesaj 04:00 --

hocam resim koyabilirseniz daha hızlı yardım alabılırsınız

:.......................

Ilginize tesekkur ederim hemen deniyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:28 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:29 -->-> Daha önceki mesaj 23:28 --

Sanirim bunu demistiniz
38bEXM

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:57 -->-> Daha önceki mesaj 23:29 --

Umarim bir kesik kanat vakasi degildir:( foto koymanizda yarar var ..............fotografi hizliresim.com a yukleyip cikan linki buraya koyabilirsiniz.[/UOTE]

senin kuşunun tüylerinin çıkmamasının sebebi bence değil hastalıktan valla bu kuşun yaşadığına dua et serkan kardeşim ama uzun ömürlü olabileceğini sanmıyorum

Evet yanlis gormediysem kanatlarinin uzun tuyleri kesilmiş kus cok bakimsiz duruyor :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:15 -->-> Daha önceki mesaj 04:07 --

Fransiz tuy dokumu hastalığı da olabilir forumda bilgi var bir bakın.

Geri