petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüylerdeki ölü hacim

Konusu 'Egzotik İspinozlar Hakkında Genel Bilgiler' forumundadır ve civiltekin tarafından 15 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. civiltekin
    Gizli

Arkadaşlar jumbomun kanadında ve kuyruğunda bazı tüyler inceldi, birde poposunda pisliği birikiyor. Ama îshal değil hayvan. Acaba bir hastalık mı var? Yardım lütfen. Fotoğrafı ekliyorum hemen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:10 -->-> Daha önceki mesaj 23:07 --

2. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

resim eklede ona göre kesin bilgi alabilesin kardeşlik ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:20 -->-> Daha önceki mesaj 19:10 --

kafesin ufak ise tüyün uc kısımları böyle bozuluyor bendede oluyordu ben kafesi büyütünce sıkıntı ortadan kalktı
    boposunun etrafındaki tüyleri uclarından kısaltırsan sorunun ortadan kalkar birdahaki tüy dökümüne kadar ama ilk önce poposundaki pisliğini kulak temizleme cubuğu ile temizle ;)

3. civiltekin
    Gizli

Hocam kafas bu. Kuyruğu belki duruşundan dolayı kafese çarpabilir ama ya kanat? Bilgileriniz için teşekkürler bu arada.

4. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

kafesin aynı ölçülerde kare olsaydı olurdu birde kafeste kuşun hareket alanını kısıtlsamışsınız fazladan tünekler ile sadece 2 tünek koyun bu 2 tünek karşılıklı olsun gaga taşınıda aşağı tarafa koyun suluğun karşısına kanatları bu kısıtlı alanda tüneklere vuruyordur ;););)

5. civiltekin
    Gizli

Hocam son sorum:) karşılıklı olacak tünekler aşağıda yemliğin önünde mi yoksa yukarıda mı olsn? Yukarıda olursa yem yeme ve su içmede sorun olur mu?

Sayfayı Paylaş