Karadeniz Pet

Tuylerini kabartiyor acil

• Konbuyu başlatan Üye silindi 18624
  • Başlangıç tarihi
Oncelikle disinin yasi cok kucuk kendi kusunun es secmesini saglayabilirsen daha cabuk alisir eger saglayamazsan yas olarak yakin bir kus al farkli kafeslerde bir sure birbirlerini gorsunler 1 hafta falan sonra disiyi erkegin kafesine at

Tamam cok tesekkur ederm bır de gaga tası ve kus kumu ne tavsıye edersin?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bende alacagim suanda tavsiye lazim benim disi tum kumu disari atiyor o yuzden kus kumu bitti:) hem suluk seklinde kumluklar var onlardan alacagim hemde yeni kum alacagim.

Bu gaga tasını balık kemıgınden alın dıyorlar heryerde var mıdır acaba kafayı yedım kusla:)

Aynilarini bende yasadim dediginiz sey kalamar kemigi sanirim . Kalamar kemigi vok onemli kalsiyum acisindan ben gaga tasi kullanmiyorum sadece kalamar kemigi ve kus kumu var

Arkadaşlar yanlış bilgi vermeyelim... HASTA KUŞA VİTAMİN VERİLMEZ!!!! isal başlangıcı var kuşunuz da ve büyük iht iç parazit de var. Kafesini günlük temizleyin rüzgardan kesinlikle uzak tutun güneş görmesin oda sıcaklığında bulunsun havalar zaten sıcak. Suyuna limon damlatın yem olarak aspur ( kanarya yemi ) verin yedirebilirseniz patatesi çok iyi haşlayıp biraz yedirmeye çalışın ezip. kafeste ballı kraker denilen ne oldu belli olmayan şeyler kesinlikle bulundurmayın... Artık kalan bayat yemleri değerlendirmek için kimyasal yapıştırıcı kullanarak tadlandırıcı ile hazırlayıp satıyorlar kuşlarımız için çok zararlı... dediklerimi uygulayın 1 gün gözlem altınta tutun su içmiyorsa limon karıştırdınız su dan kendiniz damlatın ağzına

Avidiare kullanıyorum iki gündür dıskısı normale dondu gibi ama hasta hali devam ediyor vitamin vermeyeyım o zaman ben tamam

hastalık sürecinde verilen vitamin hastalığa sebep olan virüsleri güçlendirir ve yağ içeriğinden dolayı hızlandırır hastalığı kesinlikle VERİLMEZ.

Kahraman abi yanlis olmasin ben zaten benimkinin hastalik olmadigini anladigim icin vitamin verdim cok fazla kraker yemisti bir gunde bende krakeri cikarip vitamin verdim hastalik icin degil sonra hergun cikarip ucurdum normal yem ve vitamin verdim sadece sonrasinda kendiliginden duzeldi

Kahraman abi yanlis olmasin ben zaten benimkinin hastalik olmadigini anladigim icin vitamin verdim cok fazla kraker yemisti bir gunde bende krakeri cikarip vitamin verdim hastalik icin degil sonra hergun cikarip ucurdum normal yem ve vitamin verdim sadece sonrasinda kendiliginden duzeldi
sağlığına kavuştu ise ne mutlu. Geçmiş olsun

Merhaba arkadaşlar benim 3 yaşında sarı bir erkek muhabbet kuşum var . Ben onu yanlız gördüm . Dün 2 aylık bir dişi muhabbet kuşu aldım . Aynı kafese koydum . Erkek ona yem vermedi salıncağına bindirmedi . Isırdı , gagaladı . Ama erkeğe çiftleşen muhabbet sesi açınca telefona kur yapıyor . Sonra ikisini farklı kafese koydum . Şuan bakışıyorlar . Alıştırmak için lütfen ACİLLL yardım edin lütfen . KABARMADAN BİŞİ OLMAZ
Kabarmasından birsey olmaz diye birsey denemez öncelikle onu belirteyim. Cunku ciddi bir hastalık belirtisinolabilir kuşlarda. Bu yüzden kabarma ciddiye alınmalıdır. Sızın sorununuz ise aldığınız yeni kuşu hemen digerinin yanına koymanız. Kavga tabiiki ederler once ayrı kafeslerde birkac hafta ayni odada yakın durmalılar

Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Galiba kuşunuz ishal olmuş yazılarınızı tam okuma fırsatım olmadı ama eğer daha ishal olalı 1 gün falan olduysa hemen ilaç vermenizi önermem . Kuş cereyan yapan esen bir yerdeyse öncelikle ordan almalısınız. Daha sonra ben de kuşlarımda bunu yaparım 1 tane yemliğe aspur koyun ve kuşa yakın bir yere asın .Aspurun ishale karşı bir özelliği var galiba. Eğer hastalık 3. günündeyse Avidiare veya seranın bir ürünü vardı ishal ilacı onlardan birini almanızı öneririm . Günlük olarak suyuna 4-5 damla katmalısınız ve hergün suyu yenileyip tekrar ilacı katmalısınız . Arkadaşlardan birisi de belirtmiş vitamin verilmemesi gerektiğini zaten . Onun dışında kuş biraz dinlensin ve kafesin altını günlük veya 2 günde bir temizlemenizi öneririm ki hastalık yayılmasın . Tekrar geçmiş olsun iyileşmesi dileğiyle .

Çok teşekkür ederim ilginize umarım oğlum bir an önce düzelir aksam az daha ötmeye basladı kendıne gelıyor sanırım [emoji5]

İyileşmesi dileğiyle :) Geçmiş olsun tekrardan.

Geri