petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüyü çıkmıyor.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve erkn tarafından 11 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. erkn

erkn New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar.
    Yaklaşık 6-7 ay önce aldığım yavru kuşun tüyleri resimlerdeki gibi bu şekildeydi bir türlü iyileşmedi.
    evde kedi niyetine besliyoruz hiç uçamıyor. Bir karış bile zıplayamıyor. Sağlığı yerinde ötüyor yiyor içiyor.
    Ama tüyler bu şekilde. Üzülüyoruz bir çaresi vardır inşallahWhatsApp Image 2016-10-11 at 11.45.50.jpegWhatsApp Image 2016-10-11 at 11.45.52.jpegWhatsApp Image 2016-10-11 at 11.45.53 (1).jpegWhatsApp Image 2016-10-11 at 11.45.53.jpeg

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    741
    çok geçmiş olsun. Kuşunuzun tüylerinin dükülme sıklığı nedir? dökülen tüy köklerini incelediniz mi kanama oluyormu veya kararma tüy köklerinde

3. erkn

erkn New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim saolun.
    Aslında tüylerini dökmüyor. Yada nasıl desem tüy dökümünden sonra böyle olmadı. Aldığımızdan beri böyle tüyleri düzgün çıkmıyor ve bazı yerlerinde çok seyrek. Dökülerek olan birşey değil sanırım. Olan tüyleride bir acayip çıkıyor tel tel resimlerde de mevcut kuyruk tüylerine bakarsanız görürsünüz tüyleri o şekilde hep. Sağlıklı ama maşallah.

4. Ayhan OTÇUOĞLU

Ayhan OTÇUOĞLU Active Member

Beğenileri:
    140
    timesinfinity bunu beğendi.
  5. timesinfinity

timesinfinity Active Member

Beğenileri:
    47
    Aynen .Ben de nekton bio tavsiye edecektim.Eğer vitamin/mineral eksikliğinden kaynaklanan bi tüy sorunu varsa bunu çözecektir.Ben suyuna katıyodum ama mamaya da katılabilir tabii.

6. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    741
    Nekton Bio veya kaliteli B vitamini takviyesi önerecektim bende. Eyer tüysel hastalığı yok ise vitamin eksikliği gibi gözüküyor

Sayfayı Paylaş