Karadeniz Pet

Tüyü çıkmıyor.

erkn

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık 6-7 ay önce aldığım yavru kuşun tüyleri resimlerdeki gibi bu şekildeydi bir türlü iyileşmedi.
evde kedi niyetine besliyoruz hiç uçamıyor. Bir karış bile zıplayamıyor. Sağlığı yerinde ötüyor yiyor içiyor.
Ama tüyler bu şekilde. Üzülüyoruz bir çaresi vardır inşallah
WhatsApp Image 2016-10-11 at 11.45.50.jpeg
WhatsApp Image 2016-10-11 at 11.45.52.jpeg
WhatsApp Image 2016-10-11 at 11.45.53 (1).jpeg
WhatsApp Image 2016-10-11 at 11.45.53.jpeg

çok geçmiş olsun. Kuşunuzun tüylerinin dükülme sıklığı nedir? dökülen tüy köklerini incelediniz mi kanama oluyormu veya kararma tüy köklerinde

Teşekkür ederim saolun.
Aslında tüylerini dökmüyor. Yada nasıl desem tüy dökümünden sonra böyle olmadı. Aldığımızdan beri böyle tüyleri düzgün çıkmıyor ve bazı yerlerinde çok seyrek. Dökülerek olan birşey değil sanırım. Olan tüyleride bir acayip çıkıyor tel tel resimlerde de mevcut kuyruk tüylerine bakarsanız görürsünüz tüyleri o şekilde hep. Sağlıklı ama maşallah.

Aynen .Ben de nekton bio tavsiye edecektim.Eğer vitamin/mineral eksikliğinden kaynaklanan bi tüy sorunu varsa bunu çözecektir.Ben suyuna katıyodum ama mamaya da katılabilir tabii.

Nekton Bio veya kaliteli B vitamini takviyesi önerecektim bende. Eyer tüysel hastalığı yok ise vitamin eksikliği gibi gözüküyor

Geri