Karadeniz Pet

Twitter Kapatıldı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
twitter2.png

Başbakanlık Basın Müşavirliği bi gece 'Twitter kapatılabilir' açıklaması yaptı. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Twitter kapatıldı.

BTK'nın site bilgileri sorgu sayfasında www.twitter.com adresi sorgulandığı zaman site hakkında alınan mahkeme kararları ile birlikte "TİB tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır" ibaresi yayınlanıyor.

NOT: Lütfen konuyu siyasi boyuta taşıyıp tartışma ortamı yaratacak yorumlardan kaçınınız. Anlayışınız için teşekkürler.

Twitter ve Yasaklı Sitelere Giriş Yapabilmeniz İçin ( Bilmeyenler İçin )

Twitter'a girmek için bilgisayarlarda DNS ayarlarını değiştirmek ya da VPN uygulaması satın almak gerekiyor. Google'a VPN yazarsanız, satın alabileceğiniz ya da belli süre bedava kullanabileceğiniz programları size gösterecektir. Bu programlarla istediğiniz sitelere girebilirsiniz.

MOBİL'DE YASAKLARI AŞMAK İÇİN YAPILACAKLAR

Radikal gazetesinin haberine göre; akıllı telefon ve tabletlerde mobil olarak Twitter'a girebilmek için Google Play ya da Apple Store'dan "Hotspot Shield" ya da "onavo protect" programını indiriniz.

Windows 8 DNS Ayarları Değiştirme

eam65g.jpg

eplLgn.jpg

Ekranda bilgisayara bağlı olan ağ bağlantıları görüntülenecektir. Listeden kullandığınız ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayın ve önümüze açılan menüden "özellikler" i seçin. Wireless kullanılan bir bilgisayarda "Wireless Network Connetion" yazanı sağ tıklıyoruz.

KPmgo8.jpg

Önümüze "Wireless Network Connection Özellikleri" penceresi çıkıcak. Pencerede yer alan listeden "Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)" seçeneğine çift tıklayın.

eNm7qL.jpg

Ardından ekrana gelen pencerede "Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan" seçeneğini seçip, tercih edilen ve diğer DNS sunucu alanlarına sırasıyla "4.2.2.1" ve "4.2.2.2" yazıyoruz ve tamam diyerek pencereleri kapatın. İstediğiniz siteye girebilirsiniz artık.

bilgilendirme icin tesekkür ederiz Muhammet bey :)

Bende de açılıyor. Sanırım DNS den dolayı. Haber için teşekkürler.

ben giremiyorum ayy ben nirelere gidem mausumla tık tık yapam :D

:) :) twitter hesabım yok.. endişelenmeme de gerek yok :D

siyasi manaya çekilmesin denilmiş ama o alana nasıl çekmeyelim zira bu olay tammamen siyasi sen kullanıyorsun faydalanıyorsun,ama ben kullanamıyorum o halde kapatılmalı anlayışı..birde basit bir dns ayarı ile girilebiliyorsa yasaklamanın manası nedir onuda anlamak mümkün değil..

Çok da önemsememek, tepki vermemek lazım. Sonuçta 2 yıla yakın bir süre youtube hatta blogger bile kapanmıştı. İnsanlar kapatılma olayına yine twitter üzerinden isyan ediyor. Burada büyük bir ironi var zaten. İleri demokrası geri vitese taktı son sürat kaza mahaline doğru ilerliyor. :)

siyasi manaya çekilmesin denilmiş ama o alana nasıl çekmeyelim zira bu olay tammamen siyasi sen kullanıyorsun faydalanıyorsun,ama ben kullanamıyorum o halde kapatılmalı anlayışı..birde basit bir dns ayarı ile girilebiliyorsa yasaklamanın manası nedir onuda anlamak mümkün değil..

Yani şöyle düşünelim beni destekleyenlerin kaçı olursa olsun bu yazılanlardan etkilenmemesi kardır benim için şimdi 40 yaş üzerinde bilgisayar çağıyla yeni yeni iletişime geçmiş binlerce insan var Dns ayarı yapmayı zor bulup Twittera giremeyecek amaç bu cahil kesmin beyninin bulunmasını engellemek

Twitter mivitter hepsinin kökünü kaziyacağız söyleminden 3-4 saat sonra kapatılması giderek oligarşik bir yönetime ilerlediğimizin göstergesinden başka bir şey değil

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Son düzenleme:
mrb

arkadaslar sıyası yada propaganda olarak degıl ama sunu belırtmekte fayda var eger mahkemenın karsında aleyhınıze verılmıs bı karar varsa ve sız burda mgdursanız twıterında mahkeme tarafında amacı dısında calıstıgı tesbıt edılmıs ve geregı yapılmıstır buna uzulecek yada tepkı verecek bısey yok

Bizim zamanımızda mektup vardı hey gidi günler hey :) mektup yazarım mektup üzerini pullama ben yazarken ağladım sen okurken ağlama :):):):):):)

Bizim zamanımızda mektup vardı hey gidi günler hey :) mektup yazarım mektup üzerini pullama ben yazarken ağladım sen okurken ağlama :):):):):):)

Aynen , eskiden twitter mı var dı be..:) twitter günümüzün online dedikodu programı olup çıktı . İnsanlar burayı amacı dışında kullanmaya başladı , bu da hükümeti bir adım atmaya itti. Ne çocuk gibi ağlamaya sızlanmaya gerek var ne de bizi bizden başka birine şikayet etmeye. Ne demiş atalarımız "Saz ile uslanmayanı etmeli tekdir , tekdirle uslanmayanın hakkı kötektir." :D

Aynen , eskiden twitter mı var dı be..:) twitter günümüzün online dedikodu programı olup çıktı . İnsanlar burayı amacı dışında kullanmaya başladı , bu da hükümeti bir adım atmaya itti. Ne çocuk gibi ağlamaya sızlanmaya gerek var ne de bizi bizden başka birine şikayet etmeye. Ne demiş atalarımız "Saz ile uslanmayanı etmeli tekdir , tekdirle uslanmayanın hakkı kötektir." :D

Aynen Aziz kardeşim o ona sövüyor o ona ahlak ar namus yok, neyse fazla inmemek lazım buyrun guzel bir kahvaltı edelim birlikte

Aynen Aziz kardeşim o ona sövüyor o ona ahlak ar namus yok, neyse fazla inmemek lazım buyrun guzel bir kahvaltı edelim birlikte

Ben tee gaziantepteyim kardeşim oraya gelmem uzun sürer sen benim yerime de bir çay içi hesabı bana yazdır güzel kardeşim..:) Sana afiyet olsun bu arada..:)

Eyvallah kardeşim sğolasın, antebin yemekleride guzel olur :):) sirf yemek için geleceğim bir gün inşallah :):)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...