Karadeniz Pet

uc yumurtayi kurtarabilirmiyim.

• Konbuyu başlatan ogretmen
  • Başlangıç tarihi
O

ogretmen

Guest
Benim erkek kus daha once plan uc yumurtayi tek tek olduklari gun kirdi.bende ayirdim onu .simdi diside uc yumurta var ikisi dolu biri bugun oldu.disi gun boyu yuvalikta yuvalikta yem var.kafeste de mamasi.diside simdilik sorun yok .ama erkek sanki biras zayifladi gibi.iki gundur disinin yanina birajiyorum yarim saat falan ciftlesmiyo.daha once hemen ciftlesirdi.ikinci sorumm ilk yavrunun gelmedine 13 gun var bu durum disi icin sorun olurmu.

Erkek çitleşme dönemi atlattı zayıflar normaldir, erkeğin yemine nijer katın 1 yemliğe 1 yemek kaşığı kadar kilo alsın.

Dişi yatsın bırakın dişi için kalamar kemiği alın ve mama verin dişiye

erkeğin şimdiki fotosunu atarmısınız birde hasta mı oldu acaba zayıfladıysa yem falan yiyormu

Disi icin hersey mevcut tolga bey.bundan sonra tumurtalar ciftlesme olmadigi icin bos cikacak sanirim.erkek kus daha once on saniyeden fazla ciftlesmezdi.en søn yajlasik iki dakika surdu.ve daha sonra ciftlesme istegi azaldi.heralde butun gucunu orda tuketti.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:33 -->-> Daha önceki mesaj 23:32 --

herhangii bi hastalik hellefisk yok ama fazla yem yemiyo acikcasi.disini yanina koydugumda yem gusel yiyo.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:34 -->-> Daha önceki mesaj 23:33 --

Disiyleyken yuvaligi sokuyorum yoksa yumurta kiriyo.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ayırdığınız için üzülüyor olabilirmi acaba onlarda canlı sonuçta kafesleri yan yana değilmi

Kafedleri ayni odada ama birbirlerini gormuyolar.yanyana Herodotsm acaba disi yuvaliktan sogumazmi.Oda yaninda oldu icin yaklasmak ister ve yuvaliktan uzaklasir.yarin sabah bir saat deneyeyim olmazsa

deneyin bakalım birde çiftleşme sesi dinlettim benim kuşlara şöyle 10 dakika falan dişi erkeğe kur yapmaya başladı birde dişi kafa sallamaya başladı falan erkek çıkarmış gibi oldu üstüne sonra bıraktı yarın bida dinleticem bakalım nolacak öneriniz için sağolun :)

Disi yuvaya girmeye baslarsa gunde bir iki kez ilk basta girer bir hafta sonra gibi falan bu uc bes olur yumurtafan iki uc gun once yuvalikta saat gecirir.onlar siZ gormedende ciftlesmisler olabilirler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:33 -->-> Daha önceki mesaj 00:32 --

Eger ciftlesmiyolarsa yinede biras ayirinn birlestirin bir gun iki gun civari. Bir hafta Størup birlestirenletde oluyo.

Tesekkkur ederim.o zaman riske etmiycem bi kere o diski aldim bir saat icinde yumurtayi kirdi.

Geri