Karadeniz Pet

Uçakta???

ayhanakbas

Meraklı Üye
kuşu 15 tatilde mecburen yanımda goturecem.acaba ucakta ufak bir kutuda gotursem problem olur mu ne bileyim basınc farkı vs gibi kusa zarar verir mi ucak bilginiz var mı.uçakta izin veriyorlar mı (pgs)

uçakla canlı havyan taşıyamazsınız her uçakta 1 hayvan kafesinde bagaj bölümünde taşınabilir sadece ama onada ücret alıyorlar hava yolu şirketiyle görüşmeniz gerekir

uçakta hayvan taşınır fakat her uçak firması kabul etmiyor. ben adanadan istanbula getirmiştim türk hava yolları ile önceden müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatıyorsunuz onlarda onay gelirse sizi arıyorlar bagaj kısmına gerek kalmadan yanınızda kafesle beraber taşıyorsunuz. ücret olarak da ekstra bagaj fiyatı üzerinden kafesle beraber kilosu ne gelirse onu ödüyorsunuz ben 5 tl ödemiştim

Öncelikle Pegasus Bilet Hattı'nı (0 850 250 0 737) arayarak beraberinizde taşımayı planladığınız evcil hayvan için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
Evcil hayvan tanımına sadece köpek ve kedi girer ve kabin içinde 55x40x20 cm ölçülerinde, yolcularımızın temin ettiği kutularda taşınabilirler.
Yolcu, evcil hayvanın sağlık belgesini, aşı kağıdını ve kimliğini yanında bulundurmalıdır. (AB ülkelerine seyahat edecek yolcuların, seyahatleri esnasında taşımayı planladıkları evcil hayvan için yanlarında evcil hayvan pasaportu bulundurmaları gerekmektedir.)
Evcil hayvanın toplam ağırlığının kafesi dahil 5 kg'ı geçmemesi gerekmektedir.
Aynı kafeste maksimum 2 köpek (anne ve yavrusu) veya 2 kedi (anne ve yavrusu) taşınabilir.
Kabine alınabilecek toplam evcil hayvan sayısı 2 tanedir.
Hayvanın sağlıklı, zararsız, temiz ve kokusuz olması gerekmektedir.
Hayvanın durumu şüpheli görülürse, (huzursuz, saldırgan, hastalıklı vb) istasyon görevlileri tarafından uçuşa kabul edilmeyebilir.
Yolcunun fazla bagajı olmasa dahi, evcil hayvan taşımasında aşağıda verilen ücretler tahsil edilir. ÜCRET 20 TL

Ucaklarin ici soguk olur genelde zarar olsa olsa bi o olur :)

yani basınc vs zarar vermez diyorsunuz oylemi anlamalıyım

yazdıkya kocaman uçakta kuş taşınmıyor yasak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:21 -->-> Daha önceki mesaj 19:20 --

köpek ve kedi taşıyabilirsin pegasusla

uçakla canlı havyan taşıyamazsınız her uçakta 1 hayvan kafesinde bagaj bölümünde taşınabilir sadece ama onada ücret alıyorlar hava yolu şirketiyle görüşmeniz gerekir

bi alıyorlar birde almıyorlar cumlesinin neresi açıklayıcı onu bana bi anlatır mısın kardes

bi alıyorlar birde almıyorlar cumlesinin neresi açıklayıcı onu bana bi anlatır mısın kardes

Öncelikle Pegasus Bilet Hattı'nı (0 850 250 0 737) arayarak beraberinizde taşımayı planladığınız evcil hayvan için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
Evcil hayvan tanımına sadece köpek ve kedi girer ve kabin içinde 55x40x20 cm ölçülerinde, yolcularımızın temin ettiği kutularda taşınabilirler.
Yolcu, evcil hayvanın sağlık belgesini, aşı kağıdını ve kimliğini yanında bulundurmalıdır. (AB ülkelerine seyahat edecek yolcuların, seyahatleri esnasında taşımayı planladıkları evcil hayvan için yanlarında evcil hayvan pasaportu bulundurmaları gerekmektedir.)
Evcil hayvanın toplam ağırlığının kafesi dahil 5 kg'ı geçmemesi gerekmektedir.
Aynı kafeste maksimum 2 köpek (anne ve yavrusu) veya 2 kedi (anne ve yavrusu) taşınabilir.
Kabine alınabilecek toplam evcil hayvan sayısı 2 tanedir.
Hayvanın sağlıklı, zararsız, temiz ve kokusuz olması gerekmektedir.
Hayvanın durumu şüpheli görülürse, (huzursuz, saldırgan, hastalıklı vb) istasyon görevlileri tarafından uçuşa kabul edilmeyebilir.
Yolcunun fazla bagajı olmasa dahi, evcil hayvan taşımasında aşağıda verilen ücretler tahsil edilir. ÜCRET 20 TL

thy canlı taşıyor kabinde ama bazı şartları var.

kuş en fazla 2 adet 1 kafeste daha önce arkadaşın belirttiği gibi bagaj kilosuna göre para ödeyip kabinde taşıyorsun. ancak senden daha önce kedi veya köpek için rezervasyon varsa malesef bagaj kısmına veriyorsun.

thy de kuş taşınıyor. ama belirttiğim şartların uyması lazım

Geri