Karadeniz Pet

ucamama ve ciftlesmeme

• Konbuyu başlatan Baran Kelekci
  • Başlangıç tarihi
B

Baran Kelekci

Guest
oncelikle herkese selamlar..

arkadaslar 5-6 hafta once ilk muhabbet kuslarimi aldim. disinin petshop'tayken kuyrugu yoktu ve kanatlari bir garip duruyordu. petshop'un sahibi yavru tuylerini dokuyor karnatlarindaki tuyler de kuyrugu da zamanla cikar hic bir sorun yok deyince kuslar da hali hazirda es olduklarindan aldim. eve getirdikten sonra yeni ortamlarina alisana kadar urkutmemek icin uzun sure kafesten cikarmadim. ilk cikardigimda ise disinin ucamadigini farkettim.

bir de 1 hafta once kafese yuva taktim ama kuslarin ikisi de yuvaya karsi tamamen kayitsizlar. ne icine giriyorlar ne onundeki kucuk tunege cikiyorlar. cok fazla anlamiyorum cok yeniyim ama mesela disiyi kafesten cikariyorum ucamadigi icin korkup masanin altina giriyor erkek de kafesten cikar cikmaz onun yanina gidiyor birlikte masanin altinda takiliyorlar. bu es oldukari anlamina gelir diye dusunuyorum.

bir kac fotograf koyuyorum tecrubeli arkadaslar yorum yapip yardimci olurlarsa cok sevinirim.

simdiden tesekkurler..

wMLOrQ.gif

eorbvm.gif

KD4QnO.jpg

Kdk11X.jpg

wL1Bko.jpg

xJnRrJ.jpg

wjV0YW.jpg

Senin dişi en az 6 aylık öncelikle bide bu mevsimde tüm M.kuşları tüy döküyor benimkide dahil erkek muhabbet kuşun da küçük enfazla 3 aylık

disi tuy dokumunde 1 bucuk aya kuyruk tuyleri cikar sureci hizlandirmak icin mama ve + avisiol-b kulan disi 6 aylik erkek kusunda 3-4 ay arasi cok beklersin erkegi degistir

disi tuy dokumunde 1 bucuk aya kuyruk tuyleri cikar sureci hizlandirmak icin mama ve + avisiol-b kulan disi 6 aylik erkek kusunda 3-4 ay arasi cok beklersin erkegi degistir

Ucamamasi tuy dokumunde oldugu icin mi? Dedigim gibi 1.5 aydir bendeler asagi yukari ve disinin kanatlari hep boyleydi. O zamandan beri kuyrugu biraz da olsa uzadi ama kanatlarinda hic bir degisiklik yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kanatlari ve kuyrugu cok eksik tamamlandiginda ucmasinda hic bir sorun olmaz
Diye dusunuyorum
GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

dişi tüyde degil bence erkekte küçük daha sen dişini kanatlarına bak kesik kanat varmı kesik ise ondan ucamaz hem kesik kanat cekiledigi surecede o kanat uzamaz

evet eger kuyrugun kokleri varsa cek biraz cani yanar ama tuyleri geri cikar bi bak beyaz plastikg gibi kokleri olmasi lazim tuylerin ucunda o varsa kokleridir cek . 1 aya cikar

Geri