petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ucamama ve ciftlesmeme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Baran Kelekci tarafından 27 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Baran Kelekci

oncelikle herkese selamlar..

arkadaslar 5-6 hafta once ilk muhabbet kuslarimi aldim. disinin petshop'tayken kuyrugu yoktu ve kanatlari bir garip duruyordu. petshop'un sahibi yavru tuylerini dokuyor karnatlarindaki tuyler de kuyrugu da zamanla cikar hic bir sorun yok deyince kuslar da hali hazirda es olduklarindan aldim. eve getirdikten sonra yeni ortamlarina alisana kadar urkutmemek icin uzun sure kafesten cikarmadim. ilk cikardigimda ise disinin ucamadigini farkettim.

bir de 1 hafta once kafese yuva taktim ama kuslarin ikisi de yuvaya karsi tamamen kayitsizlar. ne icine giriyorlar ne onundeki kucuk tunege cikiyorlar. cok fazla anlamiyorum cok yeniyim ama mesela disiyi kafesten cikariyorum ucamadigi icin korkup masanin altina giriyor erkek de kafesten cikar cikmaz onun yanina gidiyor birlikte masanin altinda takiliyorlar. bu es oldukari anlamina gelir diye dusunuyorum.

bir kac fotograf koyuyorum tecrubeli arkadaslar yorum yapip yardimci olurlarsa cok sevinirim.

simdiden tesekkurler..

2. BARAN

BARAN Guest

Senin dişi en az 6 aylık öncelikle bide bu mevsimde tüm M.kuşları tüy döküyor benimkide dahil erkek muhabbet kuşun da küçük enfazla 3 aylık

3. Yağız ERDİK

Erkek muhabet kuşu çok küçük .

4. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    disi tuy dokumunde 1 bucuk aya kuyruk tuyleri cikar sureci hizlandirmak icin mama ve + avisiol-b kulan disi 6 aylik erkek kusunda 3-4 ay arasi cok beklersin erkegi degistir

5. Baran Kelekci

Ucamamasi tuy dokumunde oldugu icin mi? Dedigim gibi 1.5 aydir bendeler asagi yukari ve disinin kanatlari hep boyleydi. O zamandan beri kuyrugu biraz da olsa uzadi ama kanatlarinda hic bir degisiklik yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. muhammet aslan

muhammet aslan New Member

Beğenileri:
    0
    Kanatlari ve kuyrugu cok eksik tamamlandiginda ucmasinda hic bir sorun olmaz
    Diye dusunuyorum
    GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    dişi tüyde degil bence erkekte küçük daha sen dişini kanatlarına bak kesik kanat varmı kesik ise ondan ucamaz hem kesik kanat cekiledigi surecede o kanat uzamaz

8. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    evet eger kuyrugun kokleri varsa cek biraz cani yanar ama tuyleri geri cikar bi bak beyaz plastikg gibi kokleri olmasi lazim tuylerin ucunda o varsa kokleridir cek . 1 aya cikar

Sayfayı Paylaş