Karadeniz Pet

uçmayı nasıl öğretirim ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 6768
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 6768

Guest
dişi kuşum sürekli kafeste büyüdüğü için uçmayı unutmuş , 6 kuluçka aldığım yerde geçirmiş , 1 kuluçka bende geçirdi . bugün baktım gideceği yere sürekli tırmanarak uzanarak gidiyor hiç uçmuyor dışarı aldım bıraktım havadan direk yere yapıştı . ve çok yağlı , nasıl uçmayı öğretirim havadan atarak olmaz çünki yere yapıştı sakatlanabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ilk önce yağlarını eritmesi lazım aspur veriyosanız vermeyin haftada 1 kere syuna 1-2 damla limon damlatın sonra uçmaya başlayınca salın gezsin sürekli

ilk önce yağlarını eritmesi lazım aspur veriyosanız vermeyin haftada 1 kere syuna 1-2 damla limon damlatın sonra uçmaya başlayınca salın gezsin sürekli

aspur vermiyorum , erkeğinden ayırdım , suyuna vitamin koyuyorum limonuda eklersem kötü olur , ama uçmaya yeltenmiyor bile ayaklarının üstünde bile durmuyor yatıyor sankı sürekli tüneğin üstünde , ayakları gözükmüyor bile.

Vitamine gerek yok. Mamam da vermemelisin. Karı9şık yem ve haftada 1-2 gün suya 1-2 damla limon. bol bol kanat çırpmasını sağla..

dediklerinizi yaparım ama kanat çırpmıyor kımıldamıyo ağır abi gibi korkmuyorda ancak elinizi uzatınca elini ısırıyo kımıldamadan. sürekli ben bi havadan atıyım ? başka yolu yok heralde , tek yeteneği uçmak onuda elinden aldık kafeste büyüte büyüte , üzülüyorum durumuna

Konuya açan muhammed arkadaşımıza ve değerli üstat levent abimize bilgileri için teşekkür ederim.Aynı sorun bendede var.Fakat bu işlemi yaparken kuşu sakatlamamaya dikkat edelim:)Veli arkadasda doğru konusmus fakat elma sirkesi 3 (en fazla 4) damla damlatılması yağı eritmede limondan daha etkii diye biliyorum.

dediklerinizi yaparım ama kanat çırpmıyor kımıldamıyo ağır abi gibi korkmuyorda ancak elinizi uzatınca elini ısırıyo kımıldamadan. sürekli ben bi havadan atıyım ? başka yolu yok heralde , tek yeteneği uçmak onuda elinden aldık kafeste büyüte büyüte , üzülüyorum durumuna
Yukarıdan atma Muhammed yine de. Sakatlanma riski var kuşun. Sonra bir daha hiç uçmayabilir. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abinin dediklerini yapabilirsin.

Geri