petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

uçmayı nasıl öğretirim ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammed Hamza Acar tarafından 12 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    dişi kuşum sürekli kafeste büyüdüğü için uçmayı unutmuş , 6 kuluçka aldığım yerde geçirmiş , 1 kuluçka bende geçirdi . bugün baktım gideceği yere sürekli tırmanarak uzanarak gidiyor hiç uçmuyor dışarı aldım bıraktım havadan direk yere yapıştı . ve çok yağlı , nasıl uçmayı öğretirim havadan atarak olmaz çünki yere yapıştı sakatlanabilir.

#1 Muhammed Hamza Acar, 12 Şubat 2015
    Son düzenleme: 12 Şubat 2015
  2. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    ilk önce yağlarını eritmesi lazım aspur veriyosanız vermeyin haftada 1 kere syuna 1-2 damla limon damlatın sonra uçmaya başlayınca salın gezsin sürekli

3. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    aspur vermiyorum , erkeğinden ayırdım , suyuna vitamin koyuyorum limonuda eklersem kötü olur , ama uçmaya yeltenmiyor bile ayaklarının üstünde bile durmuyor yatıyor sankı sürekli tüneğin üstünde , ayakları gözükmüyor bile.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Vitamine gerek yok. Mamam da vermemelisin. Karı9şık yem ve haftada 1-2 gün suya 1-2 damla limon. bol bol kanat çırpmasını sağla..

5. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    dediklerinizi yaparım ama kanat çırpmıyor kımıldamıyo ağır abi gibi korkmuyorda ancak elinizi uzatınca elini ısırıyo kımıldamadan. sürekli ben bi havadan atıyım ? başka yolu yok heralde , tek yeteneği uçmak onuda elinden aldık kafeste büyüte büyüte , üzülüyorum durumuna

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Muhammed, eline eldiven giy al kuşu avucuna yere bırakmadan elini aşağı indir, o kanat çırpar, çırpmıyorsa daha hızlı indir..

7. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    tamam sağolun :)

8. psipsi23

psipsi23 Member

Beğenileri:
    0
    Konuya açan muhammed arkadaşımıza ve değerli üstat levent abimize bilgileri için teşekkür ederim.Aynı sorun bendede var.Fakat bu işlemi yaparken kuşu sakatlamamaya dikkat edelim:)Veli arkadasda doğru konusmus fakat elma sirkesi 3 (en fazla 4) damla damlatılması yağı eritmede limondan daha etkii diye biliyorum.

9. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Yukarıdan atma Muhammed yine de. Sakatlanma riski var kuşun. Sonra bir daha hiç uçmayabilir. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abinin dediklerini yapabilirsin.

Sayfayı Paylaş