Karadeniz Pet

Ufaklıkların mama keyfi :)

Benim kuşlar mamaya alışana kadar neler çektim :D
Ne mamalar hazırladım da çöpe döktüm :D
Sonra bir alıştılar neredeyse kafesten çıkıp kendilerine mama hazırlayacaklar :D

Maşallah yarasın kuşlarınıza :)

Fazla yemelerinin zararı yoksa yarıyordur eminim :D
Allah'tan hergün vermiyorum :D

Hergün vermeyin zaten kuşlar yağlanır..Mamanında fazlası zarar..

Her şeyin öyle. Onlar da insan misali :D
İyi geceler olsun...

Serkan abi o kuşları 2 günde bir 30 dk - 1 saat uçurmak lazım
onlarda bizim yağları eritiyolar ya odada uçurmassan hastalanıyomuş
belgeselde izledim
( Bnde masallah 2 gündür kesintisiz muhabbet kuşu belgeseli izliyom)
{ Allah hayırlara vesile etsin ]

Serkan Bey ben sanırım bu sefer bu mamanın kıvamını tutturdum ve an itibariyle -özellikle erkek kuş- mamalarını keyifle yemekle meşguller. Ben yemlerini dahi böyle iştahla yediklerini görmemiştim.

Ben üretici olmadığım için fazla kuş yok.Kuşları salarım evin içine günde birkaç kez.Ve kuşlar alışıyorlar buna.Eğer mama falan çok fazla verirsem kesinlikle tutamıyorum kafeste.Neredeyse kafesi kırıp çıkacak.Ve bırakayım diye bağırıp çağırırlar sürekli.Benimkiler evcil olduklarından ben ne yesem gelip tadına bakmak istiyorlar zaten :)

cok güzel gerçekten. benımkiler daha 2 kişi ilerde çoğalirlar işallah.

Serkan Bey ben sanırım bu sefer bu mamanın kıvamını tutturdum ve an itibariyle -özellikle erkek kuş- mamalarını keyifle yemekle meşguller. Ben yemlerini dahi böyle iştahla yediklerini görmemiştim.

Ben demiştim size kıvam ile alakalı diye..Bundan sonra bu şekilde uygulamaya çalışın , demek ki sevdilerki yiyorlar..

mamanızın tarifini bizle paylaşır mısınız bu arada çok tatlılar maşallah benim kuşlarımda inşallah yumurtlar dişi yuvaya girip çıkıyor

mamanızın tarifini bizle paylaşır mısınız bu arada çok tatlılar maşallah benim kuşlarımda inşallah yumurtlar dişi yuvaya girip çıkıyor

Samet bey tarif konu içerisinde de başka arkadaşlarda istedi tek tek yazdım..Ayrıca formumuzda da bikaç tane resimli anlatılmak kaydıyla mevcut..Araştırırsanız bulabilirsiniz..

sulugu yıka usta :D vitamın leke yapmıs masallah

O leke degil haftada bir kez hastaliklardan korunmasi adina supervit ve vitaform doZajini yuksek tutarak veriyorum ve 1 gun bekliyor..tortu yukariya ciktigi icin o sekildw gorunuyor..sade suya gecildigind3 komple sicak su ile yikaniyor..

Bilgilendirmen icin tesekkur ederim.

Keyifli forumlar..

maşallah bu kuşlar 3 aylık olunca ayak atmaya başlar :D