Karadeniz Pet

Ur ,Bağırsak büyümesi

CEM CANER

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar dişi kuşumda bir ara yumurta var sanıyordum oysa kuşumda bağırsak büyümesi olduğunu farkettim bu kendi teşhisim dir sizin bilgilerinizi tecrübelerinizi yardımlarınızı bekliyorum

Geçmiş olsun

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dumlupınar üniversitesinde veterinerlik fakültesi var belki orası size yardımcı olur. Yazık yavrucağa kim bilir ne acılar çekiyodur bizim bi çizik bile ne kadar acırken...

yumurta sıkışması olmadıgına eminmisiniz ?

Ben bu kadar büyük ur yada bağırsak büyümesi olacağını sanmıyorum . Yumurta tıkanması olabilir , bence şimdilik ilk tedavi olarak poposuna zeytinyağı sürün. Aslında biz ne desek boş bu bayağı ileri bir seviye de hastalıkta olabilir ve mutlak suretle veteriner görmesi lazım.

Uzman görmeli ama konuyu açan arkadaş yakınlarında veteriner olmadığını belirtmiş :(

Kuşun hali çok acı , çok üzüldüm valla :(

az önce tekrar kontrol ettim yumurta kesinlikle yok yağ bezesi tarzında birşey , buradaki dernek başkanına gösterdim bağırsak büyümesi var dedi eritrom diye bir toz ilac verdi 1 hafta 10 gün kullanmamı söyledi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:05 -->-> Daha önceki mesaj 17:04 --

Uzman görmeli ama konuyu açan arkadaş yakınlarında veteriner olmadığını belirtmiş :(

Kuşun hali çok acı , çok üzüldüm valla :(

nasıl bu duruma geldi anlamadımki gözüm gibi bakıyorum hepsine ama çokmu fazla özen gösteriyorum ne oluyor anlamadım gitti

Cem kardeşim yumurta tıkanmasını anlayabilmen için illaki sert bir yumurta hissiyatı vermesi gerekmiyor. Zaten yumurta tıkanmasıda yağ bezesi gibi yumuşak olur direk çok sert yumurta gibi ele gelmez. Keşke anlayan birilerine götürebilsen.

Gerçi dernek başkanına sordum tedavi yöntemi söyledi demişsin. O ilaçları kullan bakalım , inşallah sağlığına kavuşur.

Arada bizi de bilgilendir.

Cem kardeşim yumurta tıkanmasını anlayabilmen için illaki sert bir yumurta hissiyatı vermesi gerekmiyor. Zaten yumurta tıkanmasıda yağ bezesi gibi yumuşak olur direk çok sert yumurta gibi ele gelmez. Keşke anlayan birilerine götürebilsen.

Gerçi dernek başkanına sordum tedavi yöntemi söyledi demişsin. O ilaçları kullan bakalım , inşallah sağlığına kavuşur.

Arada bizi de bilgilendir.

burad kuşlardan en iyi anlayan kişiye götürdüm zaten fakat o yumurta yok , bağırsak büyümesi var dedi , ama enteresan olanda şuki kuş yumurtlayacagı zamanki gibi poposu kocaman acılıyor dışkısını yaparken ve baya büyük yapıyor

Bana kalsa yine söylüyorum o dediğin belirtilere de dayanarak Kesin yumurta tıkanması diyorum.

Geri