Karadeniz Pet

Üreme zamanında mama vermek doğru mudur?

PADISAH

Meraklı Üye
Selam arkadaşlar , dişi kuşum bugun itibariyle 3.yumurtasına ulaştı fakat yumurta zamanında mama vermek doğrumudur bilmiyorum araştırdım ama bulamadım.
Yumurta olmasına rağmen erkek halen kızışkın durumda ara ara çiftleşmeler yaşıyorlar , yumurta zamanında çiftleşmesi sorun mudur?
Mama vermek erkeği kızıştırır gibi bir sorunda yaratır dıyenler var ama bir yandanda dişi kuşun vitamine ihtiyacı var ne yapmamı önerirsiniz.

Yumurta varken çiftleşir mamayı eksik etmeyin Daha çok yumurta görün İnşAllah

Merhabalar;
Mama kuşlarımıza her evrede verilebilir fakat içeriği değişiklik gösterir. Çiftleşme dürtülerini uyandırmak için kızıştırıcı icerikli mamalar yaparız aynısını yumurta zamanı veya yavru zamanı verirsek olmaz çiftler arasında kavgalara sebep olur veya yavrulara yumurtalara zarar verilebilir. İçeriğini doğru seçtiğiniz sürece hiç bir sorun olmaz. Protein- kalsiyum - mineral içeriği yoğun olan mamalara yönelin kuluçka sürecinde

Merhabalar;
Mama kuşlarımıza her evrede verilebilir fakat içeriği değişiklik gösterir. Çiftleşme dürtülerini uyandırmak için kızıştırıcı icerikli mamalar yaparız aynısını yumurta zamanı veya yavru zamanı verirsek olmaz çiftler arasında kavgalara sebep olur veya yavrulara yumurtalara zarar verilebilir. İçeriğini doğru seçtiğiniz sürece hiç bir sorun olmaz. Protein- kalsiyum - mineral içeriği yoğun olan mamalara yönelin kuluçka sürecinde
Çiftleşirler ama dimi kahraman abi

@kahramankoroglu @volkan1231 Sağolun sorun teşkil etmiyor ise rahatlıkla mama verebilirim.
Mama şeklim 1 gunluk için (-yarım yumurta sarı ve beyazi içinde ve kabuğu-petibör bisküvi - yarım havuç- ve mısır unu tercih ediyorum)

verebilirsin içine kalamar kemiği tozuda mutlak kullan yumurta kalitesine etkiler

Sağolasın ,eyvallah :)