Karadeniz Pet

Üreticilerden bir istek

alidiyebiri

Meraklı Üye
Üreticilerden , yada yavrulu çiftleri olan arkadaşlardan bir ricam olacak . Eş olmuş birbirine kur yapan yuvaliga ilgili ama bir türlü çiftleşmeyen iki adet çiftim var .

Bunları biraz gaza getirmek adına bi ses kaydı arıyorum ama youtube'dakiler ya çok kısa yada videoda konuşmalar felan oluyor . Sizden ricam yavru olan yuvaliga yakın bi noktadan yarım saat yada üzeri bi ses kaydı yaparmisiniz acaba ?

Üretici değilim ama şu videoya denk geldim bayağı etkili değişik sesler çıkarmaya başladılar :

Sesle çiftleştiren üretici görmedim hiç. Kendinizi kandırmayın

Üretici değilim ama şu videoya denk geldim bayağı etkili değişik sesler çıkarmaya başladılar :

Ses gerçekten çok etkiliyor , kendi kuşlarımda da şahit oldum . O yüzden tam bir kayıt arıyorum hem kuş sesleri hemde yavru sesleri olan . Sonuç olumsuz da olabilir ama kuşlara zararı dokunmayacak birşey o yüzden denemeden rahat edemeyeceğim :)

@didikabi ilk link tam benim aradığım aslında ama çok kısa :(

@Hakan24 Dediğim gibi üretici değilim ama bu seslerin kuşları heyecanlandırdığı bir gerçek katıkısı var mı yok mu bilimsel açıdan değerlendirenler olmuştur illaki.
@alidiyebiri Hocam bence sesi indirip bir program ile arka arkaya uzatmalısın madem denemek istiyorsun.

Sesle pek alakası yok kanısındayım 3cift kuşum var ocak ayından beri bakıyorum bir ciftten 2. kulucka yavruları alıyorum şuanda diğer ciftlerde tık yok

@Murat Karakoç Hocam kuşlar sandığımızdan çok akıllı , yavrulu çift sesi ilk başta acayip ilgilerini çekti ama 3. Tekrardan sonra hiç oralı bile olmadılar . Aynı ses olduğunu farklılık olmadığını yada sahte olduğunu anlayabiliyorlar bence .

@Sunay caliskan

Bundan önceki bir çiftimde , yuvanin önünden geçmeyen bir dişim vardı . Kulaklikla yuvanin altından yavrulu muhabbet sesi açmıştim acayip ilgisini çekmişti , yuva deliğinden içeriyi gözetler olmuştu ertesi gün olmadan da yuvaya girip çıkmalar , yuvalığı kemirmeler... tam yuva hazirligi icindeydi dışkısıda iyice büyümeye başlamıştı ama kuş kaçtı malesef o yüzden başa sardık .... ben sesin etkisi olduğuna kesinlikle inanıyorum . Her kuşta işe yaramayabilir belki kuşların başka sorunları vardır ama sesin tahrik edici bir etkisi olduğu kaçınılmaz bir gerçek bence . Yoksa üretimhanelerin ne anlamı olurdu ?

Şöyle söyliyim ben 2 gündür dinletmeye başladım. Bazen 5 dakika tepkisiz kalıyorlar sonra yine bazı bölümlerde değişik sesler çıkartıyorlar ötüyorlar carlıyorlar bazen hatta bugun gördüm erkek kanatları felan çırpıyor. Bende de çiftleşme sorunu var bugün nijerde aldım bakalım. Erkek dişiye göre çok zayıf kalmış hastalıktan pas vermiyor dişi erkekte oralı değil pek.

Sesle pek alakası yok kanısındayım 3cift kuşum var ocak ayından beri bakıyorum bir ciftten 2. kulucka yavruları alıyorum şuanda diğer ciftlerde tık yok
Bişey sorucaktımda benimde 3 çiftim var.ben bunlara mama koyuyorum.yemdi falan dilan ortalık batıyor.siz nasıl ve nerde besliyorsunuz kafesleriniz nasıl biraz bilgi veya tavsiye verirmisiniz.

Ben dolaptan bozma kafes yaptim kuşlara altlarına pisliklere ulaşması kar diye tel ızgara koydum ama yerlerini batiriyorlar ara ara supuruyorum

Ben dolaptan bozma kafes yaptim kuşlara altlarına pisliklere ulaşması kar diye tel ızgara koydum ama yerlerini batiriyorlar ara ara supuruyorum
Mama koyduğunuzda kafes tabanına düşürmüyorlarmı hiç benimkiler illlaki kırıntıda olsa dîşürüyor.e temizlemesek kokar.yumurta var havuç var içinde çürür yani bakteride yapabilir.haftada 2 kez verin diyorlar.versek bu kezde temizlemek gerekiyor.fazla rahatsız etmeyin diyorlar.yemiydi suyuydu vitaminiydi.mamasıydı temizliğiydi.probiyotiğiydi.nasıl rahatsız etmicez.siz nasıl yavru aldınız.gerçi benimkiler daha geleli 1 ay olduda.siz yavru aldığınıza göre sizin gibi beslersek yanlış olmaz .bilgilendirirseniz sevinirim.

Mama koyduğunuzda kafes tabanına düşürmüyorlarmı hiç benimkiler illlaki kırıntıda olsa dîşürüyor.e temizlemesek kokar.yumurta var havuç var içinde çürür yani bakteride yapabilir.haftada 2 kez verin diyorlar.versek bu kezde temizlemek gerekiyor.fazla rahatsız etmeyin diyorlar.yemiydi suyuydu vitaminiydi.mamasıydı temizliğiydi.probiyotiğiydi.nasıl rahatsız etmicez.siz nasıl yavru aldınız.gerçi benimkiler daha geleli 1 ay olduda.siz yavru aldığınıza göre sizin gibi beslersek yanlış olmaz .bilgilendirirseniz sevinirim.
haftanin çarşamba ve pazar günleri temizlik yapıyorum o günlerde sabahtan mama veriyorum akşamida altlarına temizliyorum odayida haftada bir kez temizliyorum yeterli oluyor