Karadeniz Pet

üretim düşünüyorum

Göktürk

Yeni Üye
Iyi aksamlar. Muhabbet kuşu üretmeyi düşünüyorum. İlk olarak 1cift ile baslamayi düşünüyorum. Üretim düşündüğüm odanin sıcaklığı genellikle 20° nem% 50 bu sicaklik şartlari uygunmudur? Elimde şuan 1 yaşında erkek muhabbet kuşum var ona eş alacağım. elimde şuan
bir adet genis kafes var,birde 5katli üretim kafeslerinden almayı düşünüyorum.. üretim olarak ticari amaç gütmüyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum.:)

kardeş kolay gelsin üretim yapmak ve yavru almak istiyorsan en az 3-5 çiftin olması gerek bende yeni başladım benimde ticari kaygım yok sadece zevk için yapıyorum bende şimdi 2 çift show bir çift jumbo bir çift ingiliz kırığı ve bir çiftte çek var bakalım neler olacak bence başlamadan iyice araştır üretim yapan güvendiğin birininden sürekli bilgi al kuşları mutlaka eş al eğer öyle yapmazsan çok uğraşırsın ... ve fazlası çok araştır iyi düşün ve kuşların mutlaka daha önce yavru alınmış 2 yaş civarı olsun kuşçulara pek güvenme mutlaka daha önce alınmış yavruları gör kuşları takip et gerçekten eş mi diye

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:57 -->-> Daha önceki mesaj 22:55 --

sıcaklık iyi ama benim gördüğüm 24 derece genelde üretimhaneler nem oaranı genelde yüzde elli ve biraz üzeri

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:59 -->-> Daha önceki mesaj 22:57 --

pvc box öneririm tabi bir çok yöntem var bazıları pirinç tel geniş üretim kafesi diyor bazıları box diyor tabi sende araştır iyice ve karar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:59 -->-> Daha önceki mesaj 22:59 --

Iyi aksamlar. Muhabbet kuşu üretmeyi düşünüyorum. İlk olarak 1cift ile baslamayi düşünüyorum. Üretim düşündüğüm odanin sıcaklığı genellikle 20° nem% 50 bu sicaklik şartlari uygunmudur? Elimde şuan 1 yaşında erkek muhabbet kuşum var ona eş alacağım. elimde şuan
bir adet genis kafes var,birde 5katli üretim kafeslerinden almayı düşünüyorum.. üretim olarak ticari amaç gütmüyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum.:)

bi site daha var orayada mutlaka bak ve üretim yapanlara sorularını yönelt

Ahmet bey öncelikkle verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim.İlk 1çiftle başlayacağım,çünkü tecrübe edinmem lazım,2-3çifti.Zamanla artıcacağım her ay 1çift alabilirim.1-2 aydır araştırıyorum,öğrenciyim öğleden sonra kuşlara vakit ayırabilirim.Sıcaklık konusunma birşey olamaz diye düşünüyorum,havalar soğuyunca yan odada soba yanacak zaten.Yakın çevremde muhabbet kuşu üretmiş tecrübeli bir akrabam var,ondan yardım alabilirim.5katlı kafelerden almamı tavsiye edermisiniz?.

20 derece sıcaklık uygundur.5 katlı kafesler üretm için gayet güzel yer fazla kaplamaz hemde.