Karadeniz Pet

üretim hakında acil yardım

aslan

Yeni Üye
iyi günler herkese ben yetişkin bir çift kuş aldım ama bir türlü çiftleşme olmadı kuşlar birbirilerile çok iyi anlaşmasına rağmen ilkin erkek dişiden korkuyordu ayırdım 15 gün sonrda kızıştırıcı yem verdim erkek biraz kendine geldi hareketlilik oldu 1 ay a yakındır baya kendi kendine ötüyor değişik sesler çıkarıyor kafa salıyor ayak atıyor ama öteye gitme yok
smiley.gif
yuvayla hiç ilgilenmiyorlar ne dişi nede erkek havalarda çok sıcak olduğu için dön yuvayı söktüm ama erkek halen kendini paralıyor boş boş
smiley.gif
doğrumu yaptım bilmiyorum bu konuda bana yardımıcı olursanız sevinecem bundan sonra ne yapmam gerek yuvayı tekradan ne zaman takayım veya neler yapmalıyım.

NOT kuşların yaşı 1,5 2 yaşındalar tahminen 6 ayı geciktir bendeler.

Yuvalikla ilgilenmiyorlarsa sökmenin manasi yok takili dursun isin zor kismi disi istiycek erkekde asiri baskin ve israrci olacak kizistiricinin dozunu kacirmayin tuye girerler surekli basa sararsiniz sabit bir yerde dursunlar fazla ilgilenmeyin guven ortami olusunca disi hazir olup yumurtluycaktir

Yuvalikla ilgilenmiyorlarsa sökmenin manasi yok takili dursun isin zor kismi disi istiycek erkekde asiri baskin ve israrci olacak kizistiricinin dozunu kacirmayin tuye girerler surekli basa sararsiniz sabit bir yerde dursunlar fazla ilgilenmeyin guven ortami olusunca disi hazir olup yumurtluycaktir
teşekür ederim.