Karadeniz Pet

Üretim hakında ısınma

ismettoktay

Yeni Üye
B6C9B161-8105-484D-A2F6-2BF119441164.jpeg
Arkadaşlar üretim hakında çok iyi bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum şuan yuvalıkta 6 yumurta var ve ilk yumurta kuluçka süresine göre 23 ünde çatlaması gerek şimdi sorum şu yuvalık bu şekildemi kalsın yoksa biraz yana kaydırıp yuvalık kısmını komple kalarüferemi yaslayım

Ekli dosyayı görüntüle 20391 Arkadaşlar üretim hakında çok iyi bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum şuan yuvalıkta 6 yumurta var ve ilk yumurta kuluçka süresine göre 23 ünde çatlaması gerek şimdi sorum şu yuvalık bu şekildemi kalsın yoksa biraz yana kaydırıp yuvalık kısmını komple kalarüferemi yaslayım
Kontrol asamasinda zorlanmazmisin biraz acip kapatirken

Eğer imkanınız var ise bu kuluçkadan sonra silindir olan bu kafes yerine yuvalığın takılacağı ayrı bir kapısı, akıllı yemlik için ayrı bir kapısı olan üretim kafeslerinden temin edebilirseniz daha uygun olur. Bol ve bereketli üretimler.

952965F5-9071-4A27-BB5B-AC30D3B3CED8.jpeg

Üretim çithane elimde mevcut zaten şuan yumurtaları oldugu için yer degiştiremiyorum bana şu ısı hakkında bilgi verinde yumurtalar ziyan olmasın

K
Eğer imkanınız var ise bu kuluçkadan sonra silindir olan bu kafes yerine yuvalığın takılacağı ayrı bir kapısı, akıllı yemlik için ayrı bir kapısı olan üretim kafeslerinden temin edebilirseniz daha uygun olur. Bol ve bereketli üretimler.

Nem yüzünden sorun olabilir kaloriferin oraya onlara ait bir aparat var su koyun nemi önlesin fazla sıcaga gerek yok bu sefer soguga dayanıklı olamazlar max min seviyelef var bunlara göre ayarlayın

Bİ sorum var silindir kafese yuvalığı nasıl taktınız

15-25°C arası üretim için uygundur. Nem %30-80 arası olabilir.

Isı sürekli değişkenlik göstermediği sürece çok sorun olmaz. 20 derece civarında sıcaklık sabit olursa sorun olmaz.

Kaloriferin hemen yanı nem açısından fakir olur. Arkadaşın bahsettiği aparattan edinip kalorifere asın. Kuru havada yavru kabuğu kırmakta zorlanıyor.

En sağlıklı üretim ortalama 18-20 derece sıcalık %60 da nem olan bir ortamda olur. çok soğuk veya çok sıcak olması zararlıdır. ısı ve nem ölçer bir cihazınız varsa kontrol edebilirsiniz. iyi üretimler.

Kaloriferin hemen yanı nem açısından fakir olur. Arkadaşın bahsettiği aparattan edinip kalorifere asın. Kuru havada yavru kabuğu kırmakta zorlanıyor.
En sağlıklı üretim ortalama 18-20 derece sıcalık %60 da nem olan bir ortamda olur. çok soğuk veya çok sıcak olması zararlıdır. ısı ve nem ölçer bir cihazınız varsa kontrol edebilirsiniz. iyi üretimler.

Selçuk Bey ve Bahtiyar Bey'in yazdıklarına katılıyorum. Benim uyguladığım sitemde oda sıcaklığı 17-20 derece nem oranı %40-%60.
Kalorifer ortamın nem oranını azaltır. En az %40 öneririm. Yavruların yumurtadan çıkarken rahat kırması için önemli...
Not: 4 sezondur bu ortamda üretim yapıyorum herhangi ters bir durumla karşılaşmadım.